שתף קטע נבחר

סליחה, תקלה: טעות במועד לתשלום אגרת הטלוויזיה

לאחר ששר האוצר אישר לה לגבות את אגרת הטלוויזיה, שלחה רשות השידור הוראות תשלום מכתבים למאות אלפי בתי אב כשהמועד האחרון הוא מחר. רשות השידור: מדובר בטעות דפוס, המועד האחרון הוא ה-30 ביוני

רשות השידור הזדרזה מאוד לשלוח את הודעת התשלום על אגרת הטלוויזיה לשנת 2005, לאחר ששר האוצר, בנימין נתניהו, אישר את גבייתה שעוכבה חודשים ארוכים. אלא שמרוב זריזות לא עשו כנראה הגהה למכתב הגבייה שנשלח למאות אלפי בתי האב, שקיבלו היום (א') את הודעת התשלום לאגרת הטלוויזיה לשנת 2005, וגילו לתדהמתם כי התאריך האחרון לתשלום בבנקים הוא מחר (ב'), ה-20 ביוני.

 

התקשרנו לרשות השידור כדי לברר את עניין ההתראה הקצרה כל כך, ונמסר לנו בתגובה כי "מדובר בטעות דפוס, והתאריך הנכון האחרון לתשלום הוא ה-30 ביוני - בעוד 10 ימים. עוד נמסר, כי "הודעה על כך פורסמה היום בערוץ 1 וברשת ב', ומחר יתפרסמו מודעות בנושא בעיתונים".

 

אגרת רשות השידור עומדת על  409 שקלים. מתחילת השנה האזרחית לא גבתה רשות השידור את תשלום האגרה מהאזרחים. בהתחלה היה זה משרד האוצר שסירב לאשר את האגרה, משום שהרשות הגישה לאישור אגף התקציבים תקציב הגבוה ב-107 מיליון שקל מהכנסותיה הצפויות.

 

משרד האוצר אישר את הגבייה לאחר שהושגה הסכמה שלפיה תגיש רשות השידור הצעת תקציב מתוקנת, שאין בה גירעון גבוה מדי, ושתהיה נמוכה ב-40 מיליון שקלים מהתקציב המקורי שביקשה הרשות.

 

אי גביית האגרה עד כה עיכבה תשלומים משכורות לעובדי הרשות ומנעה את הסדרי הפרישה של כ-100 מעובדי הרשות.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו בכר
רשות השידור. "טעות דפוס"
צילום: דודו בכר
מומלצים