שתף קטע נבחר

‏אמדוקס רוכשת את חברת לונגשיין הסינית

אמדוקס מעמיקה את חדירתה בשוק הסיני: רוכשת את חברת לונגשיין, ספקית של שירותי לקוחות ובילינג בשוק הסיני. לונגשיין היא מובילת שוק בסין ובין לקוחותיה נמנות 3 מתוך 4 ספקיות שירותי התקשורת הגדולות ביותר בסין (צ'יינה יוניקום, צ'יינה טלקום וצ'יינה נטקום) עם יותר מ-120 מיליון מנויים. בנוסף, אמדוקס ו-HP סין ישתפו פעולה בפרויקט לאספקת פתרון בילינג משולב לבייג'ין מובייל קומיוניקיישן קורפוריישן (BMCC)

ספקית הבילינג אמדוקס רוכשת את חברת לונגשיין אינפורמיישן טכנולוג'י, חברה פרטית ויצרנית של תוכנות שירות לקוחות ובילינג בסין, בתמורה ל-30 מיליון דולר במזומן.

 

לונגשיין מספקת שירותי בילינג, שירות לקוחות, מידע עסקי ומערכות התאמה (settlement) וכן שירותי אינטגרציה ויישום משנת 1996. עד כה התמקדה החברה בעיקר בשוק הטלקומוניקציה של סין וכן בחברות ציבוריות (ספקיות חשמל, מים וגז). כיום, לונגשיין משרתת שלוש מארבע ספקיות שירותי התקשורת הגדולות ביותר של סין (צ'יינה יוניקום, צ'יינה טלקום וצ'יינה נטקום).

 

הנהלת החברה יושבת בבייג'ין, ולה משרדים ביותר מ-15 פרובינציות ברחבי סין. בסיס המנויים הכולל של החברה גדול מ-120 מיליון מנויים ומעסיקה כ-800 איש. מחיר החברה אינו סופי, וקיימת אפשרות, כי אמדוקס תשלם סכום נוסף בהתאם להשגת מדדי ביצועים מסוימים שהוגדרו בהסכם. 

 

אלי גלמן, משנה למנכ"ל אמדוקס, אמר: "לסין פוטנציאל עסקי עצום. אנליסטים מהתעשייה מעריכים שעד 2008 יגדל בסיס מנויי התקשורת הסלולרית בקצב שנתי מצטבר (CAGR) ביותר מ-10% ובסיס מנויי התקשורת הנייחת ביותר מ-8%. נוכחות מקומית היא כורח כדי לפעול בסין ורכישת לונגשיין מספקת לנו את הנוכחות הזו".

 

חברת לונגשיין תפעל כחברת בת של אמדוקס ותנוהל על-ידי מייסדה והמנכ"ל הנוכחי שלה, ז'אנגג'ון קסו. אמדוקס מתכוונת להמשיך למכור את מוצרי התוכנה והשירותים של לונגשיין בסין. במקביל תתחיל אמדוקס להציע לשוק הסיני את Amdocs 6. 

אמדוקס ו-HP ישתפו פעולה בפרוייקט של בייג'ין מובייל קומיוניקיישן 

 

בנוסף, אמדוקס ו-HP סין, הודיעו היום על פרויקט משותף לאספקת פתרון בילינג משולב לבייג'ין מובייל קומיוניקיישן קורפוריישן (BMCC), מפעילת תקשורת סלולרית בסין. היקפו הכספי של הפרוייקט מוערך בעשרות מיליוני דולרים.

 

HP סין תשמש כקבלן הראשי בפרויקט ותשתף פעולה עם אמדוקס בשילוב פתרון Amdocs Billing 6 לתמיכה בלקוחות prepaid ו-post paid בשירותי קול, נתונים ושירותים מתקדמים, לספק ללקוחות יכולות בילינג יעילות יותר וכן לספק לבייג'ין מובייל את היכולות שיאפשרו לחברה לשמור על מעמדה כמובילת השוק.

 

בייג'ין מובייל היא חברה בת של צ'יינה מובייל קומיוניקיישן קורפוריישן, מפעילת התקשורת הסלולרית הגדולה בעולם המשרתת יותר מ-200 מיליון מנויים.

 

אמדוקס, הינה חברה בינלאומית, אשר נוסדה על ידי ישראלים ומעסיקה בישראל כ-4,000 עובדים. החברה סיימה את שנת 2004  עם הכנסות של 1.774 מיליארד דולר, ומעסיקה יותר מ-9,500 אנשי טכנולוגיות מידע ברחבי העולם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים