שתף קטע נבחר

צווי מעצר נגד תושבי "מעוז הים" שפגעו בפלסטינים

האם תפרוץ המשטרה למלון בגוש קטיף, הידוע כמעוזם של המתנגדים להתנתקות, כדי לבצע מעצרים? במרחב שמשון הוציאו צווי מעצר נגד תושבי המקום החשודים בפציעת פלסטינים בשבת. במשטרה מזהירים: "אם הם לא יגיעו לחקירה - נשקול פריצה פנימה". איתמר בן-גביר: "נתבע את המשטרה, לא קיבלנו שום זימון"

התקדמות דרמטית בחקירת אירוע התקיפה במלון בחוף קטיף: חוקרי מרחב שמשון הצליחו להתחקות אחר חלקם במעשים של רוב המעורבים בתקרית התקיפה של הפלסטינים, ואמש (ב') הוצאו צווי מעצר חתומים לרוב המעורבים בתקרית על ידי בית המשפט.

 

חלק מהמבוקשים לחקירה עדיין שוהים במלון וחלק עזבו את המלון. במשטרה חוששים מפריצה למלון בכדי לא להגביר את המתח בלאו הכי במלון. אך לדברי גורמים במשטרה, "אם הם לא יגיעו לחקירה לאחר שיימסרו להם צווי המעצר תישקל גם האפשרות הזו".

 

"אכן הוצאו צווים חתומים על ידי בית המשפט", אומר מפקד מרחב שמשון, נצ"מ שמעון בן הרוש, "ואנו ממשיכים בפעולות החקירה. אנחנו נחליט מתי

לבצע את המעצרים הללו".

 

תושבי המלון הודיעו בתגובה, כי הים יגישו תביעה אישית נגד מפקד משטרת גוש קטיף. לדברי איתמר בן-גביר, "לא קיבלנו זימון לחקירה, אף אחד לא הודיע לנו מתי לבוא וזאת חוצפה שהמשטרה רצה ישר לבית המשפט. יש כאן ניסיון להלך עלינו אימים ולגרום לכך שנעזוב מקום שמושכר באופן חוקי ולגיטימי".

 

המשטרה הקימה צוות חקירה מיוחד שניסה להגיע למבצעי האירוע. גם מפקד המחוז הדרומי מפקח על החקירה ומקבל עדכונים שוטפים. עם תום החקירה יועברו הממצאים גם לאלוף פיקוד הדרום.

 

כמה מתנחלים זומנו לחקירה, אך לדברי גורם במרחב שמשון הם לא הגיעו לחקירה, כמו כן נחקרו היום כמה עדי ראייה. גם הפלסטינים שנפגעו בתקרית התבקשו למסור עדות, והיא תרמה לא מעט לחקירה.

 

על פי המסתמן מחקירה היום לחוף הגיעו פלסטינים לחוף ובמקום פרצה תגרה שלוותה בחילופי אבנים, בהמשך הגיעו עוד כמה עשרות פלסטינים, והמתנחלים מצדם תגברו גם הם את כוחותיהם. בשלב מסוים בוצע ירי לעברו של פלסטיני שנפגע ברגלו.

 

במהלך אתמול התקיימו דיונים באשר להיבטים המשפטיים של סגירת המלון או מעצר אורחים בו, אך הוחלט שלא לעשות זאת. סוכם כי יוקם מחסום שיתעד את הבאים והיוצאים וכמו כן המשטרה לא תיכנס למלון לפי שעה. "כרגע נעשות מספר פעולות ואנו מניחים שמחר תהיה התקדמות עם חקירת הפלסטינים" אומר גורם במרחב שמשון.

 

האירוע: ארבעה נפצעו 

 

בתקיפה בשבת נפצעו ארבעה פלסטינים - כך טענו תושבים במקום. במשטרה עודכנו על האירוע, והחלו בגביית עדויות. ככל הידוע, הפעילים אינם תושבי הגוש. הם יצאו ממלון "מעוז הים" שליד נווה דקלים, אותו שכרו מתנגדי ההתנתקות כדי לשכן את האזרחים שיבקשו להגיע

לגוש "ביום פקודה". הם נתקלו בדרכם על חוף הים בכמה עוברי אורח סמוך לכפר המואסי, והחלו לתקוף אותם במכות ואף בירי. לבתי הכפר הושלכו אבנים.

 

ארבעה פלסטינים, שהגיעו לרחוץ בים, נפצעו בתקרית, שלושה מהם ספגו מכות ורביעי נפגע ככל הנראה מירי ברגלו.

  

פעילי ימין הציגו תמונה שונה לגבי האירוע. הם סיפרו ל-ynet כי דווקא קבוצה של פלסטינים תקפה ראשונה מטיילים על החוף בברזלים, מוטות ואבנים. הישראלים פעלו מתוך הגנה עצמית. "נדהמנו לראות את מה שקורה, שהאירוע הופך, משנה צורה ומופנה כלפינו", אומרים הפעילים ומוסיפים: "המשטרה, התקשורת, החמאס ואש"ף לא רוצים שנהיה כאן. הם מנסים להוציא אותנו מהמקום בתירוצים שונים".


פורסם לראשונה 20/06/2005 22:19

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
אחד הפצועים
צילום: ערוץ 2
צילום: צפריר אביוב
"מעוז הים"
צילום: צפריר אביוב
מומלצים