שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בעלי פנסיית נכות לא יידרשו לחזור לעבוד

  הכנסת אישרה את החוק לפיו קרנות הפנסיה לא יוכלו לדרוש חזרתם לעבודה של פנסיונרים שפרשו לפנסיית נכות לפני 1 באוקטובר 2003 ומקבלים פנסיית נכות יותר מ-5 שנים

  בשורה לבעלי פנסיית נכות: לאחר שמליאת הכנסת אישרה אתמול בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ חיים כץ (ליכוד), כ-300 גמלאים בעלי פנסיית נכות שקצבתם הופסקה יקבלו את כל כספם חזרה.

   

  מדובר בפנסיונרים הנמצא שנים רבות מחוץ למעגל העבודה בשל סיבות רפואיות ואינם יכולים להשתלב שוב במעגל העבודה. בשל כך הם נותרים ללא כל מקור הכנסה וחלקם אף הגיעו לחרפת רעב.

   

  על פי החוק, קרנות הפנסיה לא יוכלו לדרוש חזרתם לעבודה של פנסיונרים שפרשו לפנסיית נכות לפני 1 באוקטובר 2003 ומקבלים פנסיית נכות יותר מ-5 שנים. מדובר ב-8,562 גמלאים בעלי פנסיית נכות, שקצבתם עלולה היתה להילקח מהם על הקרנות. 

   

  לדברי כץ, מאז הרפורמה בקרנות הפנסיה, מחפשים מנהלי הקרנות לחסוך כסף בכל דרך אפשרית, בין היתר, על ידי הפסקת תשלומי פנסיית נכות מפנסיונרים הזכאים לכך במשך שנים רבות, על אף שידוע להם כי איש מבין המעסיקים אינו מוכן לקבלם חזרה לעבודה.

   

  על פי התקנון, עד כה רשאית היתה הקרן לזמן את הנכה לביצוע בדיקה רפואית בלתי מקיפה לפי שיקול דעתה הבלעדי, כשבהרכב הוועדה רופא אחד מטעם הקרן עצמה. ברגע שהוועדה משנה החלטות של ועדות רפואיות קודמות, העובד מפסיק לקבל קצבת נכות.

   

  תוקף החוק הוא רטרואקטיבי, כך שכל מי שנשללה קצבתו החל

  מאוקטובר 2003, תוחזר לו הקצבה על כל התקופה בתוספת הפרשים. כל מי שנקרא לוועדה רפואית, החל מאותה תקופה, לא תישלל קצבתו בכל מקרה.

   

  כץ: "החוק יביא לסיומה את התופעה המבישה, בה פנסיונרים הגיעו לחרפת רעב, בגלל שקרנות הפנסיה הפסיקו לשלם להם את הפנסיה, תוך דרישה מהם לשוב לעבודה. זאת למרות שמצבם הרפואי כלל לא השתפר, ולמרות שהיה ברור להן כי אין סיכוי שפנסיונרים אלו ימצאו תעסוקה אצל המעסיקים הקודמים או אצל מעסיקים חדשים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דוד הכהן
  בעלי פנסית נכות לא יידרשו לחזור לעבודה
  צילום: דוד הכהן
  מומלצים