שתף קטע נבחר

קוקה-קולה תבדוק תנאי העבודה במפעליה בהודו

הסכימה לדרישת אוניברסיטת מישיגן לערוך בדיקה במפעליה בהודו ובקולומביה. האוניברסיטה התנתה את חידוש החוזים עם קוקה-קולה בקיום הבדיקה

חברת קוקה-קולה מסרה כי היא מוכנה לבחון את תנאי העבודה והעסקים במפעליה בהודו וקולומביה, וזאת כדי לשמור על חוזים בשווי 1.3 מיליון דולר עם אוניברסיטת מישיגן.

 

האוניברסיטה החליטה בסוף השבוע שעבר כי תחדש את החוזים עם קוקה-קולה רק בתנאי שהחברה תבדוק את תנאי העסקת העובדים וקולומביה.

 

החלטת האוניברסיטה התקבלה בעקבות תלונה שהגיש אשתקד ארגון הסטודנטים לשוויון כלכלי ותעסוקתי. הארגון האשים את קוקה-קולה כי ייבשה אזורים בהודו וגרמה נזק לחוואים שם, וכן מכרה מוצרים שמכילים קוטלי חרקים. לגבי קולומביה טען הארגון בין השאר, כי קוקה-קולה קשרה קשר עם קבוצות פרה-צבאיות בקולומביה נגד חברי איגוד עובדים.

 

קוקה-קולה הכחישה במשך שנים האשמות שהופנו נגדה בנוגע לפגיעה בסביבה והפרת זכויות אדם. כעת אומרים גורמים בחברה כי יבדקו את העניין. "למרות שאנו מאמינים כי ההאשמות שהובילו להחלטת האוניברסיטה יוכחו כשקריות, אנו מעריכים את האופן שבו מועצת האוניברסיטה פועלת עם החברה שלנו לחקירת ההאשמות", אמרה דוברת קוקה-קולה, קארי ביורהוס.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים