שתף קטע נבחר

הלחץ עזר: יו"ר ומנכ"ל פולגת מוותרים על ההטבות

בעל השליטה ומנכ"ל פולגת ובגיר החליטו לבטל את האסיפה בה ביקשו השניים לאשר לעצמם תנאי השכר והטבות מפליגות. בארינבוים על הצעד החריג: "טעינו. אנו קשובים לשוק ההון ומגיבים לביקורת. זה היה שיעור חשוב עבורנו גם לעתיד"

בעלי השליטה בפולגת ובגיר, צביקה בארינבוים ועופר גלבוע, החליטו לבטל את האסיפה שהיתה אמורה להתכנס לצורך אישור תנאי השכר וההטבות המפליגות לשניים.

 

ביום שישי האחרון פרסמו החברות פולגת ובגיר הודעות לבורסה, בהן ביקשו לכנס אסיפה ב-10 ביולי, על מנת לאשר למנכ"ל בגיר ופולגת, עופר גלבוע, וליו"ר פולגת, צבי בארינבוים את ההטבות.

 

לאחר ביקורת ממשקיעים מוסדיים בקשר עם אישור הסכמי השכר של שלהם, ועל מנת להצדיק את האמון שקבלו בארינבוים וגלבוע בהנפקת בגיר באפריל 2005, החליטו השניים בצעד חריג, לבטל את האסיפה הכללית שנקבעה לאישור ההסכמים. הביטול נעשה לאחר שבארינבוים וגלבוע מצאו את עצמם בימים האחרונים בסיטואציה בלתי מוכרת מצד המשקיעים המוסדיים והעיתונות הכלכלית עקב הביקורת שספגו בענין הסכמי השכר.

 

גלבוע ביקש לקבל דמי ניהול של 187.5 אלף שקל מתחילת 2006, כלומר 2.25 מיליון שקל בשנה. בנוסף לכך, ביקש לקבל רכב פרטי שעלותו 307 אלף שקל. עד כה עמדה משכורתו של גלבוע על 60 אלף שקל, ועל כך נוספו הפרשות פנסיוניות.

  

בנוסף לשכר, גלבוע ביקש לקבל בונוסים. עבור 2005 הוא ביקש בונוס של 353 אלף שקל, אם הרווח הנקי של בגיר יעמוד בסוף השנה על 8-7.5 מיליון דולר. אם הרווח יהיה מעל 8 מיליון דולר - הבונוס היה אמור להיות מוכפל. לפי טיוטת ההסכם גלבוע גם היה אמור להנות ממצנח זהב: כאשר יפרוש מניהול החברה יקבל מענק של מיליון שקל. במקביל הודיעה פולגת, החברה האם של בגיר, כי חברת הניהול של צביקה בארינבוים, בעל השליטה בה, תקבל דמי ניהול שהם כמחצית מדמי הניהול של חברת הניהול של גלבוע.

 

השניים, כאמור, החלטיו לוותר על הטבות אלו. 

 

בארינבוים אמר היום: "טעינו. אנו קשובים לשוק ההון ומגיבים לביקורת. זה היה שיעור חשוב עבורנו גם לעתיד. קיבלנו ביקורות מגופים מוסדיים שמחזיקים במניות של חברות בבעלות קבוצת סילברבוים והשתתפו בעבר בהנפקות של חברות בקבוצה. הביקורת התמקדה במערכת התגמול המוצעת לי בפולגת ולעופר גלבוע בבגיר. מכיוון שאין בכוונתנו לקלקל את המוניטין שצברנו עד היום, ולפגוע באימון ששוק ההון נותן לנו, החלטנו לבטל את האסיפות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קובי קנטור
צביקה בארינבוים. רוצה יחסים טובים עם שוק ההון
צילום: קובי קנטור
מומלצים