שתף קטע נבחר

נכשל ניסיון ההתנקשות הראשון מאז פסגת שארם

רגעים ספורים לפני פגישת שרון-אבו מאזן נשמע פיצוץ בבית להיא בצפון רצועת עזה. מה שנראה היה תחילה כפעולה נגד משגרי קסאמים התברר אחר כך כניסיון התנקשות ראשון בפעיל ג'יהאד. הנסיון נכשל ואיש לא נפגע

חוזרים להתנקשויות: בעקבות ההסלמה הביטחונית, צה"ל עולה מדרגה בפעילות נגד הטרור וחוזר למדיניות ההתנקשויות, לראשונה מאז פסגת שארם, שנערכה בחודש פברואר. אחר הצהריים (יום ג') ניסה חיל האוויר להרוג פעיל של הג'יהאד האיסלאמי בבית להיא שבצפון רצועת עזה. עדי ראייה מסרו ששני טילים נורו מכלי טיס. איש לא נפגע. כל זה קרה רגעים ספורים לפני שראש הממשלה, אריאל שרון, נפגש עם יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן.

 

מעט לאחר השעה 15:30 נשמע פיצוץ עז באיזור העיירה בית להיא בצפון רצועת עזה. תחילה סברו שמדובר שחיל האוויר פעל נגד חוליית מחבלים שניסתה לשגר פצצות מרגמה או רקטות קסאם לעבר יעדים ישראלים. מאוחר יותר אישרו גורמים בצה"ל ל-ynet שתכלית הפעולה היתה לפגוע בפעיל של הג'יהאד האיסלאמי.  

 

הגורמים לא התייחסו לתוצאות הפעולה, אך הפלסטינים דיווחו שאיש לא נפגע באירוע. על אף שהמבוקש הפלסטיני לא נפגע, הפעולה הזו מסמנת שינוי חד במדיניות צה"ל שלא פעל כבר יותר מחצי שנה מהאוויר נגד מבוקשים. צה"ל כמעט ויתר על פעילות אווירית ברצועת עזה ורק באחרונה שב לתקוף מהאוויר חוליות שעסקו בירי רקטות קסאם ומרגמות.

 

הפעולה הזו מצטרפת לשורת פעולות שנוקט בהן צה"ל נגד הג'יהאד האיסלאמי, שביצע את הפיגוע ליד בקה א-שרקיה. הלילה נעצרו כ-50 אנשי הארגון ובהם סייענים שאותם ישראל נמנעה מלעצור עד גל הפיגועים הנוכחי. הרמטכ"ל, רב-אלוף דן חלוץ, התייחס לפעילות המבצעית של צה"ל כנגד ארגוני הטרור בסיור שערך עם שר הביטחון, שאול מופז, בפיקוד המרכז, "צה"ל יפעל בהתאם לסיטואציה ולעיתוי".

 

"נבצע פעילות שתעלה בקנה אחד עם הנחיות שר הביטחון. המשמעות האופרטיבית היא לפעול בכל מקום שיהיה לנו מידע לגבי אנשי טרור המשוייכים לג'יהאד האיסלמי, אנחנו ננסה לשים את ידינו עליהם. אנחנו לא באים להרוג אותם או לחסל אותם אלא באים לתפוס אותם ולעצור אותם כדי שלא יוכלו לעשות פעילויות טרור כנגד אזרחי מדינת ישראל. הכל כפוף לסיטואציה.

 

"אם יהיו מקרים של פצצות מתקתקות, אנחנו נפעל נגדם וננסה לעצור. כל דבר נשקל במועד הרלוונטי. לעת הזאת, חלק מהיכולות המבצעיות אינן מופעלות, אבל זה לא שנפרדנו מיכולת הסיכול הממוקד או מיכולת אחרת. הן קיימות ומתוחזקות ואם יעלה צורך, נשתמש גם בה" .

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
מסוק קרב. ארכיון
צילום: דובר צה"ל
מומלצים