שתף קטע נבחר

כרוז צה"ל: "אל תתנו לג'יהאד לפגוע בפרנסה"

בעקבות פיגוע הירי שלשום, עליו לקח אחריות הג'יהאד האיסלאמי, החליטו בצה"ל להחריף את המאבק בארגון, גם באמצעות לוחמה פסיכולוגית. במחסומים מחולקים לפלסטינים כרוזים המזכירים להם את "פעולות ישראל למען הפלסטינים", ומזהירים: אל תתנו לג'יהאד האיסלאמי לחבל שמה שניתן לכם עד כה

לוחמה פסיכולוגית נגד הג'יהאד האיסלאמי? צה"ל הפיץ במחסומיו בשטחים כרוז בו הוא מזהיר את הפלסטינים כי ארגון הג'יהאד האיסלאמי מאיים לפגוע בכל ההיתרים וההקלות שהונהגו עד כה בשטחים.

 

לאחר פיגוע הירי בבאקה א-שרקיה וניסיון הפיגוע במחסום ארז שלשום הודיעו גורמי ביטחון כי מעתה יחריף צה"ל את פעולותיו מול ארגון הג'יהאד האיסלאמי – אותו אירגון שעמד מאחורי פיגוע הירי, כמו גם מאחורי פיגועים אחרים במהלך הרגיעה ובהם הפיגוע במועדון הסטייג' בתל אביב.

 

ואמנם, פרט לגל המעצרים שבוצע שלשום בשטחים (למעלה מ-50 פעילים בגדה) ונמשך גם כעת, עבר צה"ל גם לזירת ההתמודדות הפסיכולוגית. בשל כך פנה צה"ל לפלסטינים בקריאה חד משמעית: אל תתנו לג'יהאד האיסלאמי לחבל במה שניתן לכם עד כה.

 

להלן נוסח הכרוז:

 

"אזרח פלסטיני נכבד, הידעת? פעולות ישראל למען הפלסטינים מאז תחילת ינואר 2005 כללו: מתן אפשרות ליותר מ-6,000 פועלים לעבור בכל יום לישראל. מתן של למעלה מ- 1,000 היתרי לינה לפועלים בישראל בכל יום. מתן של 132,000 ימי עבודה בחודש בשטחה.

 

"תנועת הג'יהאד האיסלאמי משקיעה את כל מאמציה כדי לפגוע בפעולות הללו - דבר שפוגע בעם הפלסטיני, במאמצים ליציבות ולשגשוג כלכלי ובהשגת חיי רווחה. אל תתנו לתנועת הג'יהאד האיסלאמי לפגוע בפרנסתכם ובעתיד ילדיכם!"  

 

על החתום: "מפקדת צה"ל"

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכרוז שמחולק
צילום: איי אף פי
(ארכיון)
צילום: איי אף פי
מומלצים