שתף קטע נבחר

בריטניה: עלות המלוכה - 67 מיליון, או דולר אחד

הסכום הכולל נשמע גבוה (או לא כל-כך); אולם, אם מחלקים אותו בין כל משלמי-המסים - מתקבל סכום נמוך למדי

כמה עולה משפחת-המלוכה הבריטית? ובכן, יש לפחות 2 תשובות אפשריות.

 

הראשונה, היא מה שמופיע בספר התקציב לשנה שתסתיים בסוף חודש מרץ: 36.865 מיליון ליש"ט (67.1 מיליון דולר). זו הפחתה קלילה (0.3%) לעומת השנה שעברה; ודוברות הארמון מדגישה - אם משקללים את האינפלציה, הירידה היא 2.3% בדיוק.

 

"אנו מאמינים כי על-פי נתונים אלה, המלוכה שווה את הכסף שמוציאים עליה" - הצהיר "מנהל הארנק המלכותי", אלן רייד, שאחראי על הפיננסים של המשפחה המפורסמת בראשות אליזבת' השנייה. "אין אנו מנסים לספק את המלוכה הזולה ביותר, אלא את המלוכה שיש לה עלות נכונה ואיכות טובה".

 

הוא דיווח על צעדים לשיפור החיסכון-בעלויות: תיקון ההתנהלות בתחום הביטוח; החזר-מס על ארמון באקינגהאם, שבמסגרתו הוחזרו למשפחה המלכותית 1.005 מיליון ליש"ט (1.83 מיליון דולר) מאת השלטון המקומי - בעקבות ערעור שהגישה המשפחה על כך שבשנת 2000 הוגדל במידה ניכרת חשבון-המס שלה.

 

עם זאת, אשתקד הגדילה המשפחה את חשבון ההוצאות שלה: העסקת צוות עובדים, אירועים לאירוח ראש-מדינות שביקרו בבריטניה, טקסים רשמיים, מסעות למדינות אחרות. למשל, המטוס שנחכר כדי להביא את הנסיך צ'ארלס אל המזרח הרחוק (סרי-לנקה, אוסטרליה, פיג'י) בחודש פברואר עלה 301,379 ליש"ט (548,760 דולר); ומסיבות-גן בארמון עלו 502,481 ליש"ט (914,600 דולר).

 

כל הסכומים הללו מתגמדים, למעשה, נוכח הנתון הבא - שהוא התשובה השנייה לשאלה אשר הוצגה בתחילת הטקסט:  לכל משלם-מסים בבריטניה, העלות של משפחת-המלוכה היא 0.6152 ליש"ט (1.12 דולר) בלבד.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אליזבת', באחד הביקורים בחו"ל
צילום: רויטרס
מומלצים