שתף קטע נבחר

מעכשיו בישראל: קונדום חדש להשהיית השפיכה

שנתיים מאז הושק בארצות הברית 'פרפורמה', מגיע עכשיו הקונדום החדש של 'דורקס' גם לישראל. הקונדום מכיל חומר סיכה ובו חומר מאלחש, המפחית את רגישות איבר המין ובכך מעכב את השפיכה המוקדמת, תופעה המאפיינת כשליש מן הגברים בכל הגילאים. בארץ ניתן יהיה לרכוש את המוצר בבתי המרקחת

שופך מוקדם? יש פתרון. שנתיים חלפו מאז השיקה חברת 'דורקס' את קונדום ההשהייה הייחודי שלה אל השוק העולמי, וכעת, ניתן יהיה לרכוש אותו סוף-סוף גם בישראל.

 

הקונדום החדש, 'פרפורמה' שמו, נועד לסייע לגברים הסובלים משפיכה מוקדמת, זאת, באמצעות חומר סיכה מיוחד המכיל בנזוקאין בריכוז של 5%, המסייע להשהיית תהליך השפיכה. הבנזוקאין הוא חומר מאלחש, הנמצא בשימוש רפואי יומיומי ומשמש להפחתת רגישות האיבר המטופל לכאבים בטיפולים רפואיים ותרופות. נוהגים להשתמש בו בטיפולי שיניים, בתרופות להפחתת כאבי אוזניים, להחלשת כאבי גרון, שרירים, כוויות ועוד. כשריכוז החומר גבוה, האיבר הופך אדיש לחלוטין לכאב, ממש כמו בתהליך הרדמה. ריכוז של 5% כמו בקונדום זה, מסייע להפחתה זמנית של רגישות אבר המין הגברי במהלך יחסי המין, מה שמאריך את האקט המיני ומשהה את השפיכה במספר דקות. הבנזוקאין נמצא בכיפת הקונדום, בחלקה הפנימי, כך שהשפעתו היא על הגבר בלבד – ולא על הפרטנרית שלו.

 

'שפיכה מוקדמת' מוגדרת כשפיכה המתרחשת בתוך פחות משתי דקות מרגע תחילת האקט המיני. לעתים רבות, השפיכה מתבצעת עוד בטרם בוצעה החדירה ובמקרים אחרים מיד בתחילתה. על-פי מחקרים שונים, כשליש מן הגברים בעולם סובלים משפיכה מוקדמת באופן קבוע, וכ-75% מן הגברים חוו זאת לפחות פעם אחת בחייהם. מחקר שבוצע באנגליה בראשית השנה הראה עוד, כי בעיית השפיכה המוקדמת מאפיינת את בני כל הגילאים ולא בהכרח שכבת גיל אחת. זאת, בניגוד לבעיות זקפה, ההולכות וגוברות ככל שעולה הגיל.

 

גברים רבים לא מודעים לשפיכתם המוקדמת

 

"הבעיה היא שגברים רבים חושבים שסקס מהיר הוא דבר מצוין ונוח. אנחנו חיים בעידן שבו הכל הרבה יותר מהיר וקצבי, ולגברים רבים נוח עם סקס בצ'יק-צ'ק. אבל אין באמת דבר כזה סקס מהיר. קצב המין לא השתנה כבר

4000 שנה ולמעשה, בניגוד לכל שאר הדברים, סקס נשאר סקס ולא השתנה בכלל. אפשר מדי פעם לעשות סקס מהיר, אבל מי שמבצע זאת באופן תמידי מוצא את עצמו בסוף מגיע אלינו לקליניקה לטיפול", אמרה היום (ה') גילה ברונר, סקסולוגית ומנהלת השרות הסקסולוגי במרכז לרפואה מינית בשיבא.

 

"אנשים הסובלים משפיכה מהירה לא חווים כראוי את חווית המתח והגירוי המיני. משך הזמן בין החשק, הגירוי והאורגזמה מתקצר אצלם, והרגיעה באה מאוד מהר. לפעמים, כדי להשהות את השפיכה הם מכווצים את שרירי האגן ומבקשים בכך לעכב את התהליך, אבל כיווץ השרירים רק מגביר את הגירוי ומאיץ עוד יותר את הקצב. הם לא מבינים זאת. גם האישה סובלת מכך, כי גם היא מנסה לעכב את ההנאה המינית שלה כדי להאריך את התהליך וכך גם ההנאה המינית שלה פוחתת והמתח המיני נשבר. היא סובלת ממצוקה, תחושת אשמה, תסכול, אכזבה וכעס. בסוף הדבר גורם לה לבעיות בתפקוד המיני, לתפיסת הגבר כאגואיסט ולפגיעה באינטימיות הזוגית", הוסיפה ברונר.

 

לדברי גילה ברונר, גברים רבים כלל אינם מודעים למשכי הזמן הנורמליים של האקט המיני. במחקר עלו תשובות שונות למשך הזמן הממוצע המוערך במדינות שונות ונע בין דקה אחת ל-31 דקות. "יש אנשים שחושבים שרבע שעה זה מהר מדי, כי הם בטוחים שזמן נורמלי עד לשפיכה הוא 30 דקות. הם לא מבינים שנרתיק של אישה אינו מסוגל לעמוד בזה לאורך זמן ממושך כל-כך", אמרה. אולם הסובלים משפיכה מוקדמת, יכולים רק לקנא בחבריהם אלה.

 

יימכר בבתי המרקחת, ללא מרשם רופא

 

קרוב לשנתיים שהה הקונדום החדש בתחנות הבדיקה של משרד הבריאות עד אשר זכה לאישורו. ברחבי העולם המוצר נמכר באופן חופשי בכל חנות המבקשת זאת ובלא כל הגבלה, אך המצאותו של חומר מאלחש בקונדום חייבה את המשרד לקבל החלטה בעניין האופן בו יימכר הקונדום ללקוחות בישראל. בסופו של דבר הוחלט, כי המוצר יימכר אמנם ללא מרשם רופא, אך גם לא יושם על המדפים לצד קונדומים רגילים, אלא יימכר לפי דרישה מעל לדלפקי הרוקחים.

 

ב'דורקס' משוכנעים, כי כמו במקומות אחרים בעולם, גם בישראל יהפוך המותג החדש ללהיט בתוך זמן קצר. "בארצות הברית ובאירופה המוצר הפך ללהיט. אנו מצפים שגם בישראל הוא יימכר בהצלחה ויהווה בסך-הכל כ-15% מסך המכירות של 'דורקס' בישראל", אמר מנהל המותג בישראל, הראל בראודה.

 

צילום וידיאו: שי רוזנצוויג
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דורון שפר
מעכב שפיכה. פרפורמה
צילום: דורון שפר
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים