שתף קטע נבחר

סקירת עיתונות, 24 ביוני 2005

כותרות עיתונים בעולם, 24 ביוני 2005:

 

יו.אס.איי טודיי

 

צדק מאוחר. בית משפט במיסיסיפי גזר 60 שנות מאסר בפועל על אדגר ריי קילן (80), כומר ופעיל לשעבר בארגון הגזעני "קו קלוקס קלאן", בגין רצח שלושה פעילי זכויות אדם במדינה בשנת 1964. בשל גילו המתקדם, השופט למעשה גזר על קילן מוות בכלא כשדן אותו ל-20 שנות מאסר בגין כל אחת מהרציחות.

 

פרשת רציחתם של ג'יימס צ'ייני, ושני חבריו, אנדרו גודמן ומייקל שוורנר, הטילה צל כבד על העיר פילדלפיה במיסיסיפי במשך ארבעה עשורים ואף היוותה השראה לסרט משנת 1988: "מיסיסיפי בוערת".

 

קילן הוא האדם הראשון, והיחיד עד כה, שנגדו הוגשו אישומים בגין רצח בפרשה. אישומים פדרליים הנוגעים לזכויות אדם הוגשו נגדו ונגד 17 אחרים בשנת 1967. שבעה מהנאשמים הורשעו, אולם איש מהם לא ריצה עונש של יותר משש שנות מאסר. קילן עצמו נמצא זכאי לאחר שחבר מושבעים לבן כולו לא הצליח להגיע לפסק דין פה אחד.

 

דיילי מירור

 

הונאה. נוכל מחוכם הצליח להפיל בפח שמונה קורבנות, בהם שש נשים, ולהוציא מהם במרמה כמיליון ליש"ט. זאת לאחר ששכנע אותם כי הוא מרגל עבור "השב"כ הבריטי": ה-MI5.

 

רבים מקורבנותיו של רוברט הנדי פריגארד (34) האמינו לו כשסיפר להם שחייהם נתונים בסכנה עקב איומים מצד אנשי המחתרת האירית, ה-IRA, ושילמו לו כסף כדי שיגן עליהם. הוא אפילו חטף שני סטודנטים עימם התיידד. בין הנופלים בפח היו כאמור שש נשים, שאת כולם פיתה הרמאי. בשלב מסויים הוא אפילו ניהל רומנים עם חמש מהן במקביל.

 

בית משפט בלונדון הרשיע את הנדי פריגארד בחטיפה, גניבה והטעייה. השופט ציין בפניו כי הוא צפוי לבלות את שארית חייו מאחורי סורגי בית הכלא.

 

האייג' (אוסטרליה)

 

אסיר בבית כלא באקוודור הסכים שחבריו ימסמרו אותו לצלב עץ בעוד שתי אסירות תפרו את שפתיהן זו לזו, במחאה מתוקשרת שנועדה לשפר את תנאי הכליאה ולהקל בעונשים שנגזרים על עבריינים במדינה.

 

האסיר הצלוב, ששמו לא פורסם, נראה עומד על קופסת עץ באגף הגברים בכלא בעיר החוף גוויאקוויל כשהוא נשען על הצלב בעוד חבריו משתמשים בפטיש כדי למסמרו. הוא נשאר במצב זה משך מספר דקות, כשדם נוטף מפצעיו, לפני שאנשי צוות רפואי הורידו אותו מהן הצלב ופינו אותו לקבלת טיפול.

 

הצליבה מהווה הסלמה חריפה לשביתת הרעב בה פתחו ביום ב' מאות אסירים ב-34 בתי כלא שברחבי המדינה.

 

ניו יורק טיימס

 

יותר מזל משכל. הרמז הראשון של פקחי האוויר לכך שמשהו אינו כשורה היה טיסה לא יציבה של מטוס ססנה בגובה נמוך. אישוש לכך הגיע רגעים ספורים לאחר מכן, כשעובדי ביטחון בנמל התעופה של מחוז ווסטצ'סטר התקרבו למטוס ופחיות ריקות של בירה נפלו מתוכו כשהטייס פתח את הדלת.

 

מהר מאוד התברר כי פיליפה פטריציו, צעיר בן 20, גנב בלילה את המטוס משדה תעופה בקונטיקט ו"לקח לסיבוב" שניים מחבריו, בני 16. פטריציו לקח בעבר מספר שיעורי טיסה, אך אין ברשותו רישיון טיס.

 

כשרמת האלכוהול בגופו גבוהה פי 2 מהמותר בחוק, והדלק במטוס עמד לאזול, הצליח ה"טייס" הצעיר להנחית את המטוס בשלום בשדה התעופה של ווסטצ'סטר. זאת למרות שהשדה היה סגור בשל שיפוצים ואורות מסלול הנחיתה היו כבויים.

 

סידני מורנינג הראלד

 

לקה בליבו ודרס את אשתו. קשישה אוסטרלית נפצעה באורח קשה בראשה כשבעלה נסע אחורנית במכוניתו ודרס אותה, לאחר שחטף התקף לב. מחקירת המשטרה עולה כי הבעל, תושב קווינסקליף בן 82, ניסה לצאת מחניית ביתו עם מכוניתו כשלפתע פגע באשתו בת ה-81, ובשלוש מכוניות נוספות.

 

רופאים ממרכז רפואי סמוך הוזעקו למקום וביצעו באיש פעולות החייאה אך מותו נקבע עם הגיעו לבית החולים "מונה וייל". האישה עדיין מאושפזת במצב קשה בבית החולים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
ימות בכלא. קילן
צילום: רויטרס
באקוודור לקחו דוגמה מישו
כך זה יכול היה להיגמר (ארכיון)
צילום: תומריקו
מומלצים