שתף קטע נבחר

מבט קרוב על "עיר האוהלים" לחיילים המפנים

סמוף לחוף זיקים, החל צה"ל לבנות את "עיר אוהלים" השנייה עבור הכוחות המיועדים להשתתף בפינוי. בתוכנית: בית כנסת, חדרי אוכל ממוזגים, שירותי כביסה ואפילו דוכן פלאפל. מנות הקרב יישארו הפעם בחוץ

אוהלי חדרי אוכל ממוזגים, בית כנסת, שירותי כביסה ואפילו דוכן פלאפל - אלה רק חלק מהשירותים שיינתנו ל-7,000 חיילים שאמורים לאכלס בקרוב את "עיר האוהלים" ההולכת ונבנית ליד חוף זיקים. מספר דומה של חיילים יתמקמו בצומת רעים. האוהלים הראשונים כבר הוקמו והשאר בדרך.

 

 

בשבועות האחרונים פעלו דחפורים של צה"ל וכלים אחרים להכשיר את השטח הנמצא סמוך לבסיס הטירונים של זיקים ולא היה בשימוש. בשבוע שעבר הוקמו בו האוהלים הראשונים שישמשו את כוחות צה"ל, המשטרה ומשמר הגבול. במקום ניתן לראות גם מקומות שהוכשרו לחדרי אוכל, שירותים ומקלחות. גם בית כנסת ו"חדר תקשורת" להטענת טלפונים ניידים צפויים להיות שם.   

 


צילום: צפריר אביוב

 

צה"ל נכנס להילוך גבוה בכל הקשור לבניית תשתיות לכוחות המפנים. בימים אלה התחילו חיילים מבסיס ההדרכה של חיל החימוש (בה"ד 20), לבנות אוהלים בזיקים, עיר האוהלים השנייה שמקים צה"ל, בנוסף לזאת הסמוכה לצומת רעים. "אנחנו רוצים שעיר האוהלים תיתן מענה לכוחות השטח. חדרי האוכל יהיו מאוהלים מיוחדים ששכרנו כדי שנוכל להפעיל בתוכם מיזוג", אמר ל-ynet קצין בכיר מאגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה. 

 

לדברי הקצין, המזון יגיע לעיר האוהלים מחברת קייטרינג חיצונית, ולא תוקם תשתית לבישול בעיר האוהלים עצמה. "אחד הדברים החשובים יותר במסגרת ההכנות שלנו נוגע לכמויות המים הגדולות. הפעילות תהיה בעיצומו של הקיץ ואנו חייבים לדאוג שלא יווצר מחסור במים, ולכן תהיה אספקה שוטפת, כמו גם אספקת שוטפת של קרח".

 

זאת ועוד, צה"ל יספק ל"עיר אוהלים" שירותי כביסה. חלק מהמדים יכובסו במקום וחלק יוסעו למרכז הארץ ויוחזרו לחיילים תוך ימים ספורים. הקצין הבכיר הוסיף כי מרכזים לוגיסטיים שונים "יירדו" לשטח ויתנו מענה לצרכי החיילים. "נקים רשת תאורה ענפה לאוהלים השונים ואפילו יהיה דוכן פלאפל ('פלאפליה') עבור החיילים. מנות קרב לא יהיו", מרגיע הקצין.

 

מלבד ערי האוהלים שמקים צה"ל, מכשירים כוחות הביטחון גם משטחים גדולים לכלי רכב צבאיים, למשאיות ולאוטובוסים. גם מנחת המסוקים הסמוך למעבר כיסופים עובר בימים אלה הרחבה ושיפוץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
"עיר האוהלים" בזיקים
צילום: צפריר אביוב
צילום: צפריר אביוב
אוהל בתהליכי הקמה
צילום: צפריר אביוב
צילום: חיים הורנשטיין
חדר תקשורת להטענת סלולרי
צילום: חיים הורנשטיין
צילום: צפריר אביוב
עם שירותי כביסה ודוכן פלאפל
צילום: צפריר אביוב
מומלצים