שתף קטע נבחר

אסף אביב עשוי להחזיר מיליון שקל לחברה בורסאית

בגלל העלאת שכר שקיבל לפני חמש שנים ולא אושרה על ידי בעלי המניות אביב לא הציגה רווח מאז 2001 ובעל השליטה מחלק כעת בונוסים לו ולבנו

אסף אביב, בנו של הקבלן מרדכי אביב, עשוי להידרש להחזיר לחברה הבורסאית שבשליטת המשפחה, אביב תעשיות-בנייה, סכום של כמיליון שקל. מדובר בתוספת שכר שקיבל אסף מהחברה בחמש השנים האחרונות שלא אושרה על ידי אסיפת בעלי המניות בחברה, כנדרש על פי חוק.

 

אסף אביב מועסק במשרה מלאה בקבוצת אביב. עד אוקטובר 2000 עמד שכרו על כ-15 אלף שקל ברוטו. עם מעברו לתפקידו כמנכל מחלקת ביצוע בחברה הבת, עודכן שכרו לכ-30 אלף שקל בחודש ברוטו בתוספת אחזקת רכב מגולמת. שכרו המעודכן אושר רק בסוף החודש שעבר, והוא מובא כעת לאישור אסיפת בעלי המניות של החברה.

 

אם לא יאושרו תנאי העסקתו, יהיה חייב אסף אביב להשיב לחברה את הסכום העודף - הפרש הברוטו בשכרו. על פי החישוב, מגיע הסכום לכמיליון שקל. בנוסף לכך, תתבקש אסיפת בעלי המניות לאשר לו תשלום בונוס של 278 אלף שקל עבור רווחי החברה בשנת 97' (הסכום הופרש בספרי החברה).

 

ואם לא די בכך, הרי שאסיפת בעלי המניות תידרש לאשר לאסף תשלום בונוס בסכום של 500 שקל עבור כל דירה שבנייתה הסתיימה תחת אחריותו וניהולו, החל משנת 99' ועד היום. להערכת הנהלת החברה, מדובר בסכום שלא יעלה על 450 אלף שקל.

 

חברת אביב נמצאת בירושלים. היא עוסקת בבניית פרויקטים בעיקר בתחום המגורים לבנייה, וכן בבעלותה למוצרי אלומיניום ומפעל למוצרי אבן ושיש. כמו כן, בבעלות החברה נכסים מניבים, ביניהם קניון במעלה אדומים. השנה האחרונה בה הציגה חברת אביב רווח, וגם היא היה שולי לגמרי, היתה 2001.

 

את שנת 2004 היא סיימה בהפסד כבד של כ-14.6 מיליון שקל ואת הרבעון הראשון של השנה בהפסד של כ-2.5 מיליון שקל. עובדה זו לא מפריעה לבעל החברה לגבות מהחברה את הבונוסים המגיעים לו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האם יחזיר אסף אביב מיליון שקל לחברה?
מומלצים