שתף קטע נבחר

"אביחי, תבקש בשמיים בשביל אמא שלא יהיה פילוג"

אמו של אביחי לוי, שנרצח ביום שישי בפיגוע הירי בבית חגי, ספדה לו: "אני שקטה, כי אני יודעת שלא לחינם אתה בשמיים". בהפגנה שהתקיימה טרם ההלווייה מול לשכתו של שרון בי-ם, אמר נעם ארנון: "השב"כ הזהיר, אבל שרון הורה לפתוח את הכביש. כדי להציל את הבנים שלו הוא הפקיר את הבנים שלנו"

"יותר מאשר אני מפחדת מההתנתקות, אני מפחדת ממה שהיא תגרום לעם. ראש הממשלה, אתה אמרת שעם ישראל חי וקיים, וכוחו רק בכוח האיחוד שבין אדם לחברו. אביחי, תבקש שם למעלה, בשביל אמא, שהשם ישמור על ישראל, שחלילה וחס לא יהי פילוג ומלחמת אחים. אני שקטה, כי אני יודעת שלא לחינם אתה בשמיים. אני מוכנה לשלם את המחיר כי אני יודעת שסיימת את שליחותך כאן ואתה מוכן לשליחות למעלה".

 

 

כך ספדה היום (א') לבנה חוה לוי, אמו של אביחי לוי בן ה-17 שנרצח ביום שישי האחרון בפיגוע בצומת בית חגי. לוי הובא היום למנוחות בבית העלמין בהר הזיתים בירושלים.

 

ראש המועצה האזורית הר חברון, צביקי בר חי, ספד אף הוא ללוי ואמר: "ראיתי אותך דקות ספורות לאחר שנפלת על משמרת החיים המתחדשים בארץ ישראל. הסתכלתי עליך אך אתה כבר לא יכולת להסתכל עליי. חור קטן שנפער ברקתך ניבט אליי". 

 


אביחי לוי מובא למנוחות (צילום: גיל יוחנן)

 

כ-150 מתושבי אזור חברון הגיעו בצהריים, בחום הכבד, לרחבה שמול לשכת ראש הממשלה בירושלים, שם הפגינו נגד תוכנית ההתנתקות טרם עשו דרכם להר הזיתים. "ראש הממשלה, אתה לוקה בתסמונת של ראש ממשלה שאומר שבריחה תחת אש האויב הרצחני תביא ביטחון", אמר בר חי. "איבדת את הכיוון ואת הדרך. אתה שלחת את מיטב האנשים לחגי ולעתניאל, לחומש ולשא-נור. הפקרת אותנו תחת אש האויב הרצחני ולא למדת מהי מנהיגות. אינך ראוי להנהיג אותנו. סיימת את תפקידך".

 

מוקדם יותר הבוקר, יצאו מתנחלי חברון ל"מסע נקמה" אלים ברחבי העיר, בעקבות הפיגוע הקטלני.

 

עוד בהלוויה: בר חי קרא לכל מתנגדי ההתנתקות להתגייס למאבקם של המתנחלים: "אני קורא לכל תושבי ישראל, שהרוח האחרת נמצאת בהם. אנו נמצאים לפני שבועות של הכרעה. כולנו מתגייסים למאבק על רוחה של ישראל, אותה רוח שראש הממשלה איבד. אותו ציבור ייצא לרחובות ולכבישים ויאמר מהי הרוח".

 

דודתו של אביחי, מתנה לוי, אמרה ל-ynet: "באנו לכאן במחאה, להגיד לאריאל שרון שהוא הבטיח שברגע שיהיה דם יפסיק הכל. האחיין שלי היה פעיל בכל הארץ ולא עולל רע לאיש. שרון יכול להגיד לבוש 'לא'. אם הוא היה רוצה להתנתק, הוא לא היה שולח אותנו לגור שם. הוא שלח אותנו לשם ונכנע ללחצים האמריקנים. אביחי לא יחזור עוד, אבל אפשר לעצור את זה עכשיו. אנחנו לא ברווזים ולא כבשים. רצינו פתרון ובחרנו בשרון אנחנו אוהבים אותו, אבל הוא יכול להגיד לאמריקנים 'לא'".

 

"שרון, כדי להציל את הבנים שלך אתה מפקיר את שלנו"

 

על-אף שהנוכחים הקפידו לשמור על שקט כל משך זמן הפגנתם, גם כאשר שלפו מהרכב את גופתו עטופת הטלית של אביחי והניחו אותה על לוחות עץ בסמוך לבמת הנאומים, מידי פעם הפרו את השלווה קריאות "בוגד", שהופנו לעבר לשכתו של שרון.

 

הקריאות אף גברו במהלך נאומו של נעם ארנון, הנמנה על הבולטים שבין מנהיגי הימין. "מי שיושב במשרד הזה הוא האשם", זעק ארנון. "שרון, אתה נבחרת כדי לחסל את הטרור ולהדבירו, אך מה שאתה עושה הוא לשתף פעולה עם הטרור. כאשר אתה מפנה יהודים מבתיהם - זהו שיתוף פעולה עם הטרור. כאשר אתה נותן למחבלים לרקוד על הגגות - זהו שיתוף פעולה עם הטרור".

 

ארנון אף האשים את ראש הממשלה כי עשה שימוש בתוכנית ההתנתקות על-מנת להסיט את תשומת הלב הציבורית מעיסוק בפרשות השחיתות המלוות אותו ואת בני משפחתו: "שרון מתכנן לעקור את הכל, גם את עתניאל ואת חגי. עורך הדין של הקזינו (דב וייסגלס ד.ש), כבר מצא התחייבויות לאמריקנים. השב"כ הזהיר מפני פתיחת כבישים ומחסומים, כולל הכביש הזה, אבל ראש הממשלה הורה לפתוח את הכביש. הכתובת הייתה כתובה בדם על הכביש. כדי להציל את הבנים שלך מכסא הנאשמים אתה מפקיר את הבנים שלנו".

 

"כל האפסים והתולעים סביבך משתפים פעולה עם הטרור", המשיך ארנון. "העם לא ייתן לזה לקרות. בדם אביחי ואביעד אנחנו נשבעים, זה לא יקרה. הילדים הפעוטים האלה, שמעולם לא עשו דבר למען עצמם, אלא רק למען ישראל, דמם זועק מהאדמה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ארונו של אביחי לוי ז"ל
צילום: איי פי
צילום: איי פי
מסע ההלווייה
צילום: איי פי
מומלצים