שתף קטע נבחר

2 מתים, נעדר ופצועים קשה בשורת טביעות

הגלים הגבוהים והרוחות החזקות גרמו היום לשורה של מקרי טביעה. שני גברים מתו, נער נעדר, ואחרים נפצעו קשה וקל - באחר צהריים אחד. בחוף נופשונית, חבורת נערים הגיעה לחגוג את סיום הלימודים, ונכנסה למים אף שבמקום לא היה מציל. שלושה מהם טבעו וניצלו, אחד עדיין נעדר

הים האכזר: גבר כבן 50 טבע הבוקר (א') ומת בחוף קריית חיים. מאוחר יותר טבע אדם נוסף בשכונת בת גלים בחיפה, ופונה במצב קשה לבית חולים. בחוף נופשונית, סמוך לקיבוץ שדות ים, טבעו ארבעה נערים. אחד מהם נפצע אנושות, מצבם של שניים מוגדר קל והנער הרביעי עדיין נעדר. בימים הקרובים ימשיך הים להיות מסוכן לרחצה.

 

בחוף קרית חיים דרום נפלטה מהמים מעט לפני השעה 14:00 גופתו של גבר בשנות ה-50 לחייו. המנוח לבש בגד ים, והמשטרה העריכה כי נכנס לשחות בשעות הבוקר המוקדמות, וככל הנראה נסחף וטבע למוות. צוותי מד"א שהוזעקו למקום קבעו את מותו של האיש, והמשטרה מנסה לגלות את זהותו.

 

סמוך לשעה 18:30 נמצאה גופתו של תושב סכנין, בן 36, שטבע ככל הנראה בחוף בצת, שמצפון לנהריה. צוות טיפול נמרץ של מד"א מאזור אשר קבע את מותו. קודם לכן נמסר שהאיש נכנס לים יחד עם בן אחיו, נער כבן 17 שהצליח להיחלץ ולחזור לחוף בשלום.

 

בסביבות השעה 15:00 דווח על טביעה נוספת, בחוף מוכרז לרצחה בשכונת בת גלים בחיפה. המצילים הבחינו באדם כבן 60 שהחל לטבוע. הם שטו אליו, משו אותו מן המים, והחלו בפעולות החייאה. כאשר הגיע צוות ניידת הטיפול הנמרץ של מד"א כרמל למקום, עדיין לא נשם האיש בכוחות עצמו. אנשי מד"א החלו בפעולות החייאה מתקדמות והעבירו את הטובע לבית החולים רמב"ם הסמוך, כאשר הוא מונשם.

 

הנערים יצאו לבלות - וטבעו

 

סביב השעה 14:30 הגיעה חבורה של נערים לחוף נופשונית, סמוך לקיבוץ שדות ים. הנערים, הלומדים במוסד חינוכי-דתי באזור, הגיעו לחגוג את סיום הלימודים. במקום לא היה מציל והים היה סוער - אך למרות זאת החליטה החבורה להיכנס לים ולהתרחץ.

 

בעת ששחו בים, יצא אחד מארבעת הנערים לחוף והתחיל לצעוק ולבקש עזרה מן האנשים בחוף, שכן חבריו החלו לטבוע. נער נוסף הצליח לחלץ את עצמו, ושני נערים נותרו במים.

 

גולש גלים שהיה במקום נכנס למים עם הגלשן והצליח לחלץ את אחד הנערים לחוף. הרביעי לא אותר והוגדר כנעדר. למקום הוזעקו צוותי מד"א שרון. הפרמאדיק רונן ליפשיץ סיפר ל-ynet: "העברנו את הפצוע אנוש, כשהוא מחוסר הכרה ומונשם, לבית החולים הלל יפה בחדרה. שני הנפגעים האחרים היו פצועים קל יותר וקיבלו טיפול במקום".

 

בעקבות ההודעה כי אחד הנערים נעדר הוזעקו למקום כוחות הצלה, משטרה ומסוק צבאי, ובסיוע ספינת חיל הים הם החלו לסרוק את המים בניסיון

לאתר את הנער.

 

חבריהם של הנפגעים היו המומים, בוכים ולא מבינים איך פתאום באמצע בילוי ארבעה מחבריהם נפגעו בצורה כזאת. החיפושים אחר הנעדר נמשכים.

 

בימים הקרובים צפוי הים התיכון להמשיך להיות מסוכן לרחצה. גובה הגלים יהיה כ-60 ס"מ בשעות הבוקר, ויגיע לכדי 1.40 מטר בשעות הצהריים והערב. רוחות צפון-מערביות מתונות שינשבו בעיקר בשעות אחר הצהריים יגבירו את הסיכון למתרחצים.


פורסם לראשונה 26/06/2005 18:16

 

בהכנת הידיעה השתתף בועז דיין
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים