שתף קטע נבחר

שלמה אייזנברג ייכנס היום לכלא

בעל השליטה בחברת ערד הורשע בקבלת אישור לרכישת מניות במרמה. בנו, אליהו אייזנברג, מונה ליו"ר החברה

איש העסקים שלמה אייזנברג, בעל השליטה בחברת ערד, צפוי להתחיל היום (ב') לרצות את עונש המאסר שהוטל עליו.

 

בית המשפט העליון קבע בתחילת החודש כי אייזנברג, שיוצג על-ידי עורכי-הדין דורי קלגסבלד וליפא מאיר, יחל לרצות את עונשו ב-27 ביוני. אייזנברג נשפט ל-12 חודשי מאסר. בהנחה כי ינוכה שליש מתקופת מאסרו על התנהגות טובה, הוא צפוי לרצות עונש של 8 חודשי מאסר בפועל.

 

בית המשפט המחוזי בתא גזר לפני מספר חודשים על אייזנברג עונש מאסר בפועל של 18 חודשים, אולם בחודש שעבר הפחית בית המשפט העליון את עונש המאסר ל-12 חודשים.

 

פרשת ערד, ששלחה את אייזנברג לכלא, נוגעת למכירת מניות ישרס לערד בשנת 1997. ביהמ"ש קבע כי אייזנברג, בעל השליטה בערד, והרי ספיר, ששימש דירקטור בערד, קיבלו את אישורי אסיפות בעלי המניות בערד לרכישת מניות ישרס במרמה.

 

במקביל הודיעה אתמול חברת ערד על מינויו של אליהו אייזנברג, בנו של שלמה אייזנברג, ליו"ר חברת ערד. אליהו אייזנברג הוא ד"ר לפיזיקה עיונית ובין השאר שימש בשנים האחרונות מרצה בכיר בבית הספר לפיזיקה ואסטרונומיה באוניברסיטת תל-אביב, חוקר בכיר בחברת קומפיוג'ן ועמית מחקר באוניברסיטת פרינסטון בארה"ב.

 

אייזנברג הבן מחזיק בין היתר במניות ואופציות של חברת תים, שבשליטת ערד, במניות חברת TTI (שנשלטה על-ידי תים ומניותיה חולקו כדיבידנד בעין לבעלי מניות תים), וכן באופציות ואג"ח של חברת ישרס.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'רמי פלדמן
שלמה אייזנברג.כנראה רק 8 חודשים
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים