שתף קטע נבחר

השביתה בממגורות דגון מתחדשת הערב

פרסום ראשון: בית הדין לעבודה דחה על הסף את בקשת הממגורות למנוע את השביתה. העובדים דורשים תוספת שכר לקראת העברת הממגורות לזכיין חדש. שביתה ארוכה עלולה לגרום למחסור בלחם

פרסום ראשון: עובדי ממגורות דגון בחיפה שבים ופותחים הערב בשביתה כללית, בלא הגבלת זמן. זאת בעקבות החלטת בית הדין לעבודה לדחות על הסף את בקשת ההנהלה למנוע את השביתה, שפרצה לפני שבועיים, והופסקה זמנית על ידי בית הדין.

 

העובדים דורשים תוספת שכר של כ-20% לקראת העברת הזיכיון על הממגורות מחברת דגון לחברת כימוביל. העובדים מפסיקים את פריקת החיטה והדגנים המיובאים לישראל, ואת אספקת הדגן מהממגורות לכל רחבי הארץ.

 

שביתה ארוכה של עובדי הממגורות עלולה ליצור מחסור בחיטה במאפיות, ובהמשך עלול להיווצר מחסור בלחם. כמו כן, צפוי להיווצר תוך זמן קצר מחסור בדגנים, שיגרום לנזק קשה לחקלאות ולתעשיית המזון. 

 

עובדי ממגורות החיטה פתחו, כאמור, בשביתה כללית לפני שבועיים. בית הדין האזורי לעבודה בחיפה הוציא לפני שבועיים צו מניעה זמני והורה לעובדים לשוב לעבודה עד להחלטה סופית של בית הדין. ואולם, היום בצהריים התקיים דיון בבית הדין לעבודה, והשופטת, איטה קציר, החליטה לדחות על הסף את בקשת הממגורות להפסיק את השביתה.

 

השופטת קבעה בהחלטתה, כי שלושת הגופים האחראים על עתידה של הממגורה - חברת דגון, חברת כימוביל וחברת הנמלים (רשות הנמלים לשעבר) צריכים לפתוח עם העובדים במשא ומתן מזורז, וציינה שכיום לעובדים אין כתובת ברורה להידבר אתה על זכויותיהם לאחר המעבר לזכיין חדש. 

 

ממגורות דגון, הנמצאות בחיפה ומשמשות לאיחסון 75% מהדגנים המיובאים לישראל, שייכות לרשות הנמלים, שהחכירה אותן במשך 50 השנה האחרונות לחברת דגון. עם תום הזכיון, החכירה הרשות את הממגורות שוב, הפעם לחברת כימוביל, שתפעיל את הממגורות מ-31 ביולי הקרוב. העובדים דורשים, כאמור, תוספת שכר של 20% לקראת החלפת הזכיון. עד כה לא הצליח המשא ומתן בין העובדים לבין הנהלת חברת כימוביל ורשות הנמלים.

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים