שתף קטע נבחר

שרון: הפסיקו את ההשתוללות ב"מעוז הים"

לראשונה מאז פרץ מאבקם המתוקשר של דיירי מלון "מעוז הים" בגוש קטיף, תקף אותם ראש הממשלה בחריפות: "אני בטוח שרשויות החוק ינקטו בכל הצעדים הדרושים להפסקת ההשתוללות הזאת", אמר שרון בעצרת של הסוכנות

ראש הממשלה, אריאל שרון, קרא הבוקר (יום ג') לעצור את מה שכינה "ההשתוללות" של "מיעוט קטן וקולני" במלון "מעוז הים" בגוש קטיף. שרון דיבר בעצרת של הסוכנות היהודית במלון "ענבל" בירושלים ואמר שיש "להפסיק את האלימות שמפעיל מיעוט קטן בקרב המתנחלים". זו היתה הפעם הראשונה שבה התייחס לסוגייה.

  

"היציאה מעזה היא מהלך קשה וכואב לכולנו, ולכן חשוב לעבור את המהלך מאוחדים, אני מזהיר את כולנו מפני מיעוט קטן ופורע חוק שמפעיל כוחות נגד צה"ל ורשויות החוק, כפי שראינו בימים האחרונים במלון מעוז הים.

  

"עלינו לזכור כי הקריאה לסרבנות והפרת הסדר הציבורי מסכנות את קיומה של מדינת ואת בטחונם של כולנו ועלינו להתנגד לכך. אני בטוח שרשויות החוק ינקטו בכל הצעדים הדרושים להפסקת ההשתוללות הזאת, חילוקי הדעות קיימים והם לגיטימיים בחברה דמוקרטית אך לנו לתת לחילוקי הדיעות ולהשכיח את מה שמאחד אותנו".

 

ראש הממשלה שרון אמר שתוכנית ההתנתקות נובעת מהכרה במציאות שנוצרה ולפיה לא ייתכן הסדר עתידי תוך שליטה ישראלית ברצועת עזה: "ברור שאין לנו יכולת להבטיח רוב יהודי בכל חלקי הארץ ולדאוג לכל מיליוני התושבים הפלסטינים.

 

"היה לנו חלום להיות בכל חלקי ארץ ישראל, אך לצערי אין לנו יכולת להגשים את כולו. יש לנו יכולת להגשים חלקים רבים ממנו, אנו יוצאים מרצועת עזה, אזור שאין בו שום יכולת להשליט בעתיד רוב יהודי ושבשום הסדר לא יוכל להיות חלק ממדינת ישראל". 

 

בעצרת הסוכנות היהודית נכחו עשרות אנשי הסוכנות היהודית מהעולם, ובעיקר מארה"ב. שרון ניצל את ההזדמנות ובירך את יו"ר הסוכנות היוצא, סלי מרידור, ואת היו"ר הנכנס, זאב בילסקי. "יש חשיבות גדולה שלתפקיד נבחר איש מעשה", אמר שרון.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
הפסיקו ההשתוללות. שרון
צילום איי פי
צילום: איי פי
ההתבצרות הלילית במלון
צילום: איי פי
מומלצים