שתף קטע נבחר

המתנחלים מ"מלון הקיצונים" הסכימו להיחקר

המתנחלים מסרו שהגיעו לסיכום לפיו המשטרה לא תפרוץ למלון "מעוז הים", ובתמורה ייחקרו 7 חשודים בתקיפת הפלסטינים. מפקד משטרת מרחב שמשון: "אין שום סיכום. אף אחד לא עושה לנו טובה. מי שהתבקש לבוא לחקירה - יתייצב לחקירה". מאז יום חמישי בערב נערכו כוחות מיוחדים של המשטרה למבצע מעצרים. בינתיים, מתוכננים לקום עוד שלושה מעוזים שכאלו

לפחות שבעה מהמתנחלים החשודים בפרשת הפגיעה בפלסטינים וירי באחד מהם יתייצבו היום (א') לחקירה - כך הודיעו אמש המשטרה וכן פרקליטם של דיירי המלון, עו"ד מוטי מינצר. המתנחלים טוענים שהגיעו לסיכום עם המשטרה, לפיו היא לא תפרוץ למלון "מעוז הים" בגוש קטיף. במשטרה מכחישים כל סיכום.

 

מפקד משטרת מרחב שמשון, ניצב משנה שמעון בן-הרוש, אמר ל-ynet: "אין שום סיכום. לא איתי ולא עם אף קצין אחר של המשטרה. אף אחד לא עושה לנו טובה. מי שהתבקש לבוא לחקירה - יתייצב לחקירה. אנחנו נשקול בהתאם את צעדינו. נתתי לעו"ד מוטי מינצר את רשימת האנשים ואנו מצפים לראותם. אין לנו שום סיכום אחר איתם".

 

 

עו"ד מוטי מינצר מהפורום המשפטי למען ארץ ישראל הוא שמסר את המידע אודות הסיכום לכאורה והוא עומד בדבריו שהושג סיכום שכזה, ולראייה שלח מכתב שהגיע אליו מלשכת מפקד אוגדת עזה, תת-אלוף אביב כוכבי. במכתב כתב כוכבי, "הסכמנו כי יש למנוע עימותים בין כוחות הביטחון לבין המתיישבים שפלשו למלון "חוף הדקלים", ובמיוחד אלו שזומנו לחקירת המשטרה ובהפגנתיות לא הגיעו אליה". עם זאת, תא"ל כוכבי הבהיר שלא הושגה מעבר לכך כל הסכמה.

  

מאז יום חמישי בערב נערכו כוחות מיוחדים של הימ"מ, שוטרי יס"מ-לכיש, ושוטרי מרחב שמשון למבצע מעצרים במעוז הימין הקיצוני, אולם לאחר שזרמו עשרות פעילי ימין הבטיח אלוף פיקוד דרום, דן הראל למתנחלים שהכוחות לא יפעלו. הודעה ברוח זו נמסרה על ידי אנשי מועצת חוף עזה למנהיגי הימין הקיצוני במלון.

 

בשבוע שעבר זימנה המשטרה 35 מיושבי המלון במעוז הים לחקירה בצו כללי שהונח בכניסה למתחם. בין המוזמנים, היה גם איתמר בן גביר, שלטענת המתנחלים לא היה כלל מעורב באירוע. כמו כן, זומן לחקירה מתנחל השוהה מזה חודשים ביפן, כך לטענתם.

 

איתמר בן גביר אמר ל-ynet בעקבות הסיכום שהושג סמוך לכניסת השבת: "ההסכם הזה מקובל עלינו. הוא נעשה באמצעות פורום עורכי הדין. על-פי הסיכום הזה, בהכרח, יצומצם מספר המוזמנים לחקירה. כוחות הביטחון הבטיחו לא לפרוץ למלון. אנחנו מצדנו התחייבנו שמי שדרוש לחקירה, אכן ייצא ויגיע. אנו מצפים לראות את המסמך החתום, מחכים לצווים של המשטרה שיגיעו אלינו".

 

עוד אמר בן-גביר, "בשבוע שעבר לא יצאו האנשים כי היה מדובר באקט פוליטי שבו זומנו אנשים שאינם קשורים כלל לאירוע. כשמשטרה והימ"מ רצו לפרוץ ביום חמישי בלילה אלינו, ריכזנו כוח גדול והם יודעים ואנחנו יודעים שזה רק חלק קטן מהכוח שלנו. איננו חוששים ממאבקים. עם זאת, אם הם באמת מעוניינים להגיע לחקר האמת בפרשת האירוע, בו נפגעו פלסטינים במואסי בשבוע שעבר, אנחנו נסייע להם. איננו פוחדים ממאבק, הם לא מפחידים אותנו, אבל מאידך אין לנו שום בעיה שישמעו את הגרסה שלנו באשר למה שהתרחש שם".

 

עוד שלושה "מעוזים" בתכנון

 

מנגד, אנשי הימין הקיצוני מתכננים להקים עוד שלושה "מעוזים" חדשים. המעוזים החדשים עתידים לקום באתרים שונים ברחבי גוש קטיף, הם יאוישו בחלקם, על-ידי אנשים המתגוררים "מעוז הים" בהם איתמר בן-גביר, מיכאל בן-חורין ואחרים. את הקמת המעוזים החדשים יזמה מינהלת קל"ע (קליטה לעזה).

 

אריק יצחקי, המגדיר את עצמו כמפקד "מעוז הים" אמר ל-ynet: "אנשי המשטרה והצבא, יחד עם השב"כ, מבקשים להפר את החוק ולפרוץ למקום השכור כדת וכדין. בכוונתו לפזר את האנשים, כך שלא יהיה קל לפרוץ למעוזים החדשים. נקים עוד שלושה מעוזים לפחות השבוע. מעוזים אלה יהיו מוכרים לא פחות מאשר מלון מעוז הים. אם כוחות הביטחון יבקשו לחפש אותנו, הם יצטרכו לפצל את כוחותיהם".

 

לאחר כמה ימים מתוחים, עבר סוף שבוע שקט על אנשי מלון מעוז הים. כמה עשרות אנשי ימין קיצונים הגיעו להתארח מישיבות ברחבי יהודה ושומרון. אחדים מאלו שהגיעו כתגבורת הגיעו מיישובי גוש קטיף. מקרב אנשי המלון גוברת ההערכה כי פריצת כוחות הביטחון למקום תדחה לפחות בכמה ימים. זאת, כנראה, בעקבות הסיכום שהושג לפיו אלה שיתבקשו לחקירת משטרת ישראל בפרשת הפגיעה בפלסטינים במוצאי שבת שעבר, יתייצבו לחקירה.

 

עם צאת השבת החלה זרימה של אנשי ימין נוספים אל המלון שלחופה של עזה, מחשש שצה"ל והמשטרה יחליטו בכל זאת להיכנס פנימה. במלון נמשכת ההצטיידות במזון ובאמצעים שונים ובשיכונם ואירוחם של עוד מאות מתבצרים.


פורסם לראשונה 25/06/2005 21:39

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
מתבצרים במעוז הים
צילום: צפריר אביוב
צילום: צפריר אביוב
מתבצרים ומנגנים
צילום: צפריר אביוב
צילום: גדי קבלו
התבצרו בסוף השבוע
צילום: גדי קבלו
מומלצים