שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  iMesh: נשיק השנה שירות שיתוף קבצים חוקי

  בעקבות פסיקת בית המשפט העליון בארה"ב נגד חברות שיתוף הקבצים גרוקסטר וסטרימקסט, הודיעה חברת שיתוף הקבצים כי תשיק השנה שירות שיתוף קבצים חוקי

  חברת שיתוף הקבצים הישראלית iMesh הכריזה כי תשיק בקרוב שירות שיתוף קבצים חוקי, שיופעל בהסכמה עקרונית של תעשיית המוזיקה. זאת, בעקבות פסיקת בית המשפט העליון בארה"ב נגד חברות שיתוף הקבצים גרוקסטר וסטרימקסט. על פי ההבטחה, התוכנה שתושק תספק למשתמשים את חווית שיתוף הקבצים אליה הם רגילים אך במקביל תספק לבעלי הזכויות פיצוי הולם.

   

  עוד כתבות בנושא:

   

   

  מוקדם יותר השנה דיווחנו, כי iMesh הגיעה לסיכום ראשוני וייחודי עם תעשיית המוזיקה, במסגרתו פעלה תוכנת שיתוף הקבצים בהסכמה של תעשיית המוזיקה, על אף שניתן להוריד ממנה גם שירים פיראטיים. על פי הסיכום המוקדם, iMesh תהפוך לשירות חוקי, אך הצדדים המתינו לפסק הדין במשפט.

   

  על פי ההצהרה, השירות החדש, שיושק עד סוף השנה, יכלול תכנים מוזיקליים מגוונים ויאפשר למשתמשים לשתף ביניהם קבצים. מייסדי iMesh, טלמון מרקו ועופר שבתאי, הודיעו כי מינו את נשיא סוני מיוזיק ו-RCA לשעבר, רוברט סאמר, למשרת יו"ר החברה. סאמר יהיה אחראי על הקשר עם חברות המוזיקה וייוודא כי שיתוף הפעולה פועל לשביעות רצון כל הצדדים.

   

  המודל: שיתוף קבצים חוקי עם מינימום מגבלות

   

  "אנחנו למעשה תוכנת שיתוף הקבצים היחידה שהגיעה להסכם עם כל חברות המוזיקה הגדולות, וההיצע המוזיקלי בשירות שלנו יהיה גדול יותר מכל שירות מוזיקה חוקי אחר, ובכלל זה iTunes", אומר ל-ynet שבתאי, המועסק כיום על ידי iMesh ארה"ב, בעלת החברה. לדברי שבתאי, החברה חתמה על חוזים עם כל חברות המוזיקה הגדולות בעולם, שיאפשרו את פעילותה באופן חוקי.

   

  השירות החדש של iMesh יאפשר למשתמשים להוריד שירים בתשלום ולשתף שירים עם גולשים אחרים בדמי מנוי חודשיים. הקטלוג המוזיקלי יכלול 15 מיליון קטעים של כל חברות המוזיקה הגדולות, אך גם יאפשר למשתמשים להוריד תכנים מרשת Gnutella.

   

  חברות התקליטים הגדירו חלק מהקטלוג המוזיקלי שלהן כ"בלתי מורשה להעתקה" - ולרוב מדובר במוזיקה חדשה, הנמכרת בחנויות. זאת, באמצעות הטכנולוגיה של חברת Audible Magic המזהה תכנים המוגנים בזכויות יוצרים באמצעות טכנולוגיה של "טביעת אצבע" קולית.

   

  רק שירים אלה צפויים להיחסם בעוד אחרים יותרו לשיתוף.
  באשר ללייבלים קטנים ומקומיים, שלא יצטרפו לחברות המוזיקה הגדולות בעולם במהלך של הכשרת iMesh, הם יוכלו לפנות לחברה ולבקש את הסרת התכנים שלהם מרשת שיתוף הקבצים.

   

  ישראלים לא יוכלו להשתמש בשירות החדש בשלב הראשון. בשל מגבלות של זכויות יוצרים, המפרידות בין איזורים שונים בעולם על פי זכויות ההפצה, תושק iMesh החוקית תחילה בארה"ב ובאירופה. בחברה מקווים כי ההשקה בישראל לא תקרה הרבה יותר מאוחר, ואז גם אנחנו נהנה משירות שיתוף קבצים הכולל מוזיקה ישראלית ולועזית - וכל זאת, באופן חוקי.

   

  סוני BMG מתעניינת בגרוקסטר

   

  גם תוכנות שיתוף קבצים אחרות הכריזו כי אין בכוונתן להסתלק מהשטח בעקבות פסיקת בית המשפט העליון בארה"ב, וחברות המוזיקה אף מוכנות לשתף פעולה. סוני BMG הביעה עניין בגירסה חוקית של שירות "גרוקסטר", אחת משתי חברות שיתוף קבצים שנתבעו בפרשה.

   

  אנדי לק, מנכ"ל סוני BMG מיוזיק, מסר בהצהרה כי "אני מקווה כי נשתף פעולה עם גירסה חוקית של גרוקסטר. לא נקרא לה 'גרוקסטר' והיא בוודאי תהיה שונה מ'גרוקסטר' כפי שהיא היום...בעקבות הפסיקה יש לנו הזדמנות ליישם טכנולוגיות שונות המאפשרות להפוך את שירותי שיתוף הקבצים לחוקיים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים