שתף קטע נבחר

שר האוצר נתניהו: אין בכוונתי להתפטר

בנימין נתניהו הודף את הספקולציות שהתעופפו סביבו בתקופה האחרונה ומבהיר כי אין בכוונתו להתפטר על רקע ההתנתקות: "אני עומד על דעותיי, אך אינני מתכוון להתפטר". הדברים נאמרו לאחר שבוע שבו שהה עם תומכיו בארצות הברית והתייעץ עמם לגבי המשך דרכו. נתניהו הציג את עלויות ההתנתקות ואמר כי "עם הכסף הזה היה אפשר לעשות הרבה למען החלשים"

אני לא מתפטר: שר האוצר, בנימין נתניהו, הכחיש הבוקר (יום ד') נמרצות את השמועות בדבר כוונתו להתפטר מייד עם תחילת ביצוע תוכנית ההתנתקות.

 

נתניהו הבהיר מפורשות: "אני לא עומד להתפטר. האם מישהו מעלה על דעתו שבמהלך הרפורמות הכלכליות האדירות שאנו מנהלים עכשיו, כמו הרפורמות בשוק ההון והמסים, אני מתכוון להתפטר? אני לא עושה זאת. אני עומד על דעותיי אך איני מתכוון להתפטר". הדברים נאמרו בירושלים, בכנס קיסריה של המכון הישראלי לדמוקרטיה.

 

שר האוצר התייעץ בימים האחרונים בארצות הברית עם תומכיו על המשך דרכו הפוליטית, והאם עליו לפרוש מממשלת שרון על רקע תוכנית ההתנתקות שביצועה קרב. התמונות הקשות שלהריסת בתי המתנחלים ברצועת עזה לא הקלו על ההחלטה. השמועות על כוונתו של נתניהו הגיעו בתקופה האחרונה גם לבורסה וגרמו לעצבנות בקרב המשקיעים.

 

הוא הבהיר, עם זאת, שהתנגדותו לתוכנית ההתנתקות לא התערערה: "אני חושב שנסיגה תחת אש אינה הדרך לעשות זאת, גם אם אין פרטנר. ככל שההתנתקות מתקרבת, אנו רואים את החמאס הולך ומתחזק, מתגבשת מדינת חמאס, חמאסטן".

 

נתניהו גילה בכנס כי עלות ביצוע תוכנית ההתנתקות למשק הישראלי תעמוד על בין 8 ל-10 מיליארד שקלים בשלוש השנים הקרובות. "מבחינה כלכלית כמו גם

מבחינות אחרות, הדבר לא יועיל לנו. התוכנית עולה לנו לפחות 8 מיליארד שקלים בשלוש שנים ויתכן שאף 10 מיליארד שקלים".

 

הוא הוסיף: "זה הרבה מאוד כסף. אפשר היה לעשות עמו הרבה למען הקשישים והחולים, לסל הבריאות, לרפורמה בחינוך, לאמהות עובדות וכדומה. יכולנו לעשות הרבה דברים". 

 

מנתונים שהוצגו בכנס עולה כי עלות הפיצוי הכולל עבור משפחות המפונים תהיה כארבעה מיליארד וחצי שקלים מתוך סכום העלות הכולל. בסך הכול תקבל משפחה ממוצעת עבור רכוש ששוויו כ-400 אלף שקלים פיצוי בסך של 1.25 מיליון שקל.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עטא עוויסאת
נתניהו. נשאר
צילום: עטא עוויסאת
צילום: איי פי
התמונות משירת הים. הקשו על ההחלטה
צילום: איי פי
מומלצים