שתף קטע נבחר

אישום: גננת התעללה בפעוטות בגן הילדים

מכתב האישום עולה כי הגננת בעטה בפעוטות, הכתה אותם, דחפה אוכל בכוח לפיהם, השליכה אותם על הרהיטים בגן ועוד. הגננת הכחישה את האישומים המיוחסים לה

מי שומר על ילדי הגן? כתב אישום חמור הוגש הבוקר (יום ד') בבית משפט השלום בראשון לציון נגד רחלי שטיינמן, גננת בגן ילדים בראשון לציון המואשמת בהתעללות בפעוטות שהיו תחת השגחתה במעון ובתקיפה חמורה שלהם. שטיינמן כפרה בהאשמות נגדה.

 

מכתב האישום עולה כי מקרי התקיפה התרחשו בחצי השנה האחרונה, וכי חמישה ילדים בגילאי שנה עד שלוש נפלו קורבן למעשיה של הנאשמת. בין השאר מתואר בכתב האישום כיצד כאשר כעסה הגננת על ילד בן שלוש, שעשה את צרכיו במכנסיים, היא תפסה אותו בחולצתו וניערה אותו בעוצמה רבה. בפעם אחרת, כאשר שיחק הילד בביתן פלסטיק בחצר הגן, נטען באישום כי הגננת בעטה בבטנו. כאשר סירב הילד לאכול, נטען כי הנאשמת אחזה בכתפיו, ניערה אותו ודחפה את האוכל לפיו.

 

עוד מתואר בכתב האישום כיצד הגננת הנאשמת תקפה פעוטה בת שנה, צעקה עליה "תפתחי את הפה" כאשר סירבה לאכול ודחפה את האוכל לפיה. במקרה אחר, כשהבחינה הגננת שהפעוטה מנסה לגעת במכחול מלוכלך, הכתה אותה בידיה. עוד מואשמת הגננת כי הטיחה את הפעוטה בעוצמה על המיטה, כאשר סירבה לישון.

 

על-פי כתב האישום, חלק מהמעשים נעשו בנוכחות הסייעת. באחד הסעיפים מתואר כי במהלך חודש מאי האחרון ראתה הנאשמת שלושה מהילדים יושבים על ברכי הסייעת. בתגובה, נכתב, היא משכה אותם בכוח והטילה אותם על הספה. סעיף נוסף מתאר כיצד הכתה ילד בן שנתיים בראשו, לאחר שזרק צלחת על הריצפה. במקרה אחר היא נאשמת כי תפסה בשערו של הפעוט וניערה את ראשו, תוך שהיא מתעלמת מצרחותיו.

 

המקרה האחרון בכתב האישום מתייחס לפעוטה בת שנתיים, אותה הרימה הגננת וזרקה על הספה פעמים ספורות. עוד נכתב כי כאשר פלטה הפעוטה אוכל מפיה, משכה אותה הגננת בכוח מהכיסא, העמידה אותה וניערה אותה תוך שהיא גוערת בה ואומרת לה: "את לא תעשי הצגות, תשבי ואני אמזוג לך עוד צלחת ועוד צלחת". זאת, למרות בכייה של הפעוטה, שנאלצה לאכול את כל האוכל.

 

הגננת הכחישה את האישומים נגדה באמצעות עורך דינה עופר אלמוג. לדברי אלמוג, "מדובר בכתב אישום גוזמאי, שמייחס למרשתי דברים שלא נעשו. עד עכשיו הכל היה בערפל, לא ידענו על מה מדובר, רק הטיחו במרשתי חשדות. נלמד את כתב התביעה ונדע כיצד להתמודד בבית המשפט נגד הטענות האלה".

 

איך תדעו אם הילד שלכם עבר התעללות? פרוייקט מיוחד ב-ynet

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'ו קוט
(אילוסטרציה)
צילום: ג'ו קוט
מומלצים