שתף קטע נבחר

ארה"ב: האב שרצח 9 מילדיו נידון למוות

חבר המושבעים המליץ לבית המשפט בקליפורניה לשים קץ לחייו של מרקוס ווסון, מנהיג כת בן 57 שהורשע ברצח חלק מילדיו. הפרשה זיעזעה את ארה"ב כשהתברר שווסון התעלל בילדיו ואנס את בנותיו ואחייניותיו ללדת לו ילדים

חבר המושבעים בבית המשפט בעיר פרזנו שבקליפורניה המליץ אמש (יום ד') להוציא להורג את מרקוס ווסון, בן 57, ראש כת שהנהיג גילוי עריות במשפחתו והורשע ברצח תשעה מילדיו.

 

הקורבנות, בני שנה עד 25, נורו כל אחד באחת מעיניהם וגופותיהם נמצאו כשהן מוטלות בערימה בחדר אחורי בביתו של ווסון, בתום מצור משטרתי. ווסון הורשע גם ב-14 עבירות מין קשות, בהן אונס וביצוע מעשים מגונים בשבע מבנותיו ואחייניותיו.

 

לדברי התביעה, הוא החל להתעלל מינית בבנותיו כבר מגיל שמונה ולאחר כמה שנים קיים עימן יחסי מין מלאים. הוא אף התחתן בטקסים לא רשמיים עם חלק מהבנות, שבהמשך ילדו את ילדיו "למען השם" כפי שהגדיר זאת ווסון עצמו.

 

משפטו של האב הרוצח נמשך שלושה חודשים, ועל דוכן העדים עלו לא פחות מ-50 אזרחים שתיארו את היחסים החולניים בכת המשפחתית שהקים ווסון: פוליגמיה, גילויי עריות, פרשנויות קיצוניות של התנ"ך והערצה לערפדים. התביעה גם הציגה מקרה בו ווסון קיים יחסי מין עם שלושה דורות של נשים מאותה משפחה – אם, בתה ונכדתה.

 

התובעים סיפרו למושבעים שווסון ניהל את משק הבית ביד קשה, ונהג באלימות כלפי נשותיו וילדיו. הוא חינך את ילדיו בעצמו, ולימד אותם שהוא ישו ושהעולם מלא בחטא ובסכנות. הם זכו בתיק לאחר שטביעות אצבעותיו של האב נמצאו על כלי הנשק ששימש לרצח, ולמרות שלא נמצאו על ידיו שיירים שמעידים כי הוא עצמו לחץ על ההדק.

 

עורך דינו של האב, ראלף טורס, לא ניסה להכחיש כי מרשו אדם קיצוני, פוליגמי ובלתי מתפקד, אולם לדבריו, הוא אינו רוצח. טורס טען כי אחת מבנותיו של ווסון, סברינה בת ה-25, ביצעה את הרציחות המזוויעות ולאחר מכן התאבדה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אנס, רצח והתעלל. ווסון
צילום: רויטרס
מומלצים