שתף קטע נבחר

בן-גביר: למרות הכל, אלפים יגיעו ביום פקודה

פעילי הימין שהתקבצו במלון "מעוז הים" מתכוננים למאבק עיקש נגד הכוונה לפנותם מהמקום. על הכוונה להכריז על כל רצועת עזה שטח צבאי סגור הם מבטיחים "להגיב בהקמת מאחזים חדשים". השר וילנאי קרא לסגור את השטח מייד

"פעולות הצבא והמשטרה לא ימנעו מאלפים להגיע לגוש קטיף ביום הפקודה שככל הנראה מתקרב". כך אמר הבוקר (יום ה') פעיל הימין הקיצוני, איתמר בן גביר שנגדו הוצא צו הרחקה מגוש קטיף ומצפון השומרון.

 

 

כוחות הביטחון מרכזים כוחות במטרה לסגור את גוש קטיף, אך המתנחלים לא מתרגשים. פעילי הימין הקיצוני, שנמצאים במלון "מעוז הים" מתכוננים למאבק עיקש בעקבות הערכה כי צה"ל והמשטרה יבקשו לפנותם. הם כבר מכינים עתירה לבג"ץ, שתוגש בזמן הקרוב. 

 

בן-גביר הוסיף: "סגירת המלון היא קו אדום שיגרור ויביא לתחילת המאבק הרציני. צריך להבין שהצבא והמשטרה הכשירו את הקרקע לסגירת המלון, ואם הם יעשו זאת – אנחנו נגיב בהקמת חמישה מעוזי-ים נוספים, בזרימה של מאות אנשים למקום. מבחינתנו, מלון מעוז-הים הוא רק סמל וגם אם בסופו של דבר יפרצו פנימה, התשובה שלנו תהיה חמישה מעוזים חדשים".

 

לדברי הפעילים שנמצאים בתוך מלון מעוז-הים, לפנות בוקר הגיעו כוחות צבא וסגרו את כל הכניסות למלון, כאשר אין יוצא ואין בא. בתוך המלון ישנם כעת עשרות פעילים, חלקם משפחות עם ילדים. עוד טוענים הפעילים כי בשבועות האחרונים סלל הצבא כביש מאחורי המלון על מנת שאם יצטרך לפרוץ פנימה, יוכל ביתר קלות. הפעילים בפנים מתכוננים למאבק בתוך המלון, וגם מחוצה לו.

 

הלילה קיבלו הפעילים חיזוק מצד מיכאל פועה, חבר "מנהיגות יהודית" בליכוד, שעזב הלילה יחד עם בני משפחתו את ביתו במצפה נטופה בגליל ועבר להתגורר במלון מעוז הים, משם הוא מתכוון לנהל את המשך מאבק התנועה "נגד הגירוש".

 

בתוך כך, אמר השר מתן וילנאי, כי "הרצועה חייבת להפוך מייד לשטח צבאי סגור, אליו יוכלו להיכנס רק תושבי גוש קטיף. כל שעה שהרצועה נותרת פתוחה מקשה על הפינוי ועלולה לסכן חיילים ואזרחים". לדברי וילנאי, "הגורמים שזורמים לרצועה הם גורמים פנאטים מסוכנים, ויש למנוע את כניסתם באופן מיידי". 

 

בהכנת הידיעה השתתף אילן מרסיאנו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל כהן
בן גביר. זה קו אדום
צילום: טל כהן
צילום: צביקה טישלר
וילנאי. למנוע כניסה
צילום: צביקה טישלר
מומלצים