שתף קטע נבחר

תושבים בגוש: סלקו מכאן את המתבצרים

ליאור כלפא, יו"ר מזכירות נווה דקלים, הסביר: "צה"ל צריך להפסיק את הפרובוקציות שנועדו להשחיר את פני תושבי גוש קטיף. מזמן היתה לכוחות הבטחון אפשרות להעיף את הקיצונים הלא-רצויים מאזור גוש קטיף, חבל שלא עשו זאת קודם". שמעון ירון, חקלאי: "בגלל אותם מיליטנטים אנשים חושבים כי תושבי הגוש עלולים לפגוע בחיילי צה"ל, בצבא – והצבא זה אנחנו"

תושבי גוש קטיף הביעו בצהריים (יום ה') סיפוק מכוונת צה"ל לפנות את פעילי הימין הקיצוני ממלון מעוז הים. "שצה"ל יסלק כבר את המנוולים מפה. הם גורמים נזק למאבק", הסבירו.

 

 

לדברי ליאור כלפא, יו"ר מזכירות נווה דקלים, "צה"ל צריך להפסיק את הפרובוקציות שנועדו להשחיר את פני תושבי גוש קטיף. מעבר לכך, מזמן היתה לכוחות הבטחון אפשרות להעיף את הקיצונים הלא-רצויים מאזור גוש קטיף. חבל שלא עשו זאת קודם. אני רק מקווה שאת אותה הנחישות שצה"ל גילה בהרס הבתים הנטושים במעוז-ים, הוא יגלה גם במלחמה נגד הטרור הפלסטיני, ואנו, תושבי גוש קטיף, נמשיך במאבק הלגטימי שהובלנו בשנה וחצי האחרונות".

 

שמעון ירון, חקלאי מגן-אור אמר ל-ynet: "שוכני המלון לא מאפיינים את התפיסה הכללית של הגוש. אם אותם מיליטנטים היו באים לפני שנים כדי לעזור לנו לפתח ולבנות את הגוש, אולי אפשר היה להבין אותם. אנחנו בשום מקרה לא מתכוונים להפגין בצורה אלימה. בגלל אותם מיליטנטים אנשים חושבים כי תושבי הגוש עלולים לפגוע בחיילי צה"ל, בצבא – והצבא זה אנחנו. במקום להתמקד בפגיעה האנושה באורח החיים שלנו בעקבות הפינוי, התקשורת והמדינה כולה מתמקדים במיליטנטים וכך מתעלמים מהבעיות העיקריות בתוכנית".

 

אבי זקוטו מרפיח ים, הסביר אף הוא: "הנזק שגרמו לנו התושבים במלון הוא גדול. הם קילקלו את מערכת היחסים רבת השנים שהיתה לנו עם תושבי המואסי, ועתה גם סגרו את הרצועה בגללם. מחר קרובי משפחה שלי אמורים להגיע אלי לשבת והם לא יוכלו להיכנס. אנחנו אנשי חוק ואנשי אדמה והדרך הזו היא לא לנו".

 

מועצת יש"ע הודיעה כי בעקבות סגירת גוש קטיף תפרסם בקרוב את תכניותיה המסודרות, זאת בתיאום עם תושבי גוש קטיף. "לא ניתן יד למאבק בריוני של פרחחים שגורמים נזק למאבק כגון האירועים אתמול במואסי", אמרו במועצת יש"ע.

  

למרות הלך הרוח בקרב המתנחלים מתכוננים פעילי הימין הקיצוני שנמצאים במלון "מעוז הים" למאבק עיקש בעקבות הערכה כי צה"ל והמשטרה יבקשו לפנותם. הם אף מתכוונים לעתור לבג"ץ בעניין. 

 

לדברי הפעילים שנמצאים במלון, לפנות בוקר הגיעו כוחות צבא וסגרו את כל הכניסות למלון, כאשר אין יוצא ואין בא. בתוך המלון ישנם כעת עשרות פעילים, חלקם משפחות עם ילדים. עוד טוענים הפעילים כי בשבועות האחרונים סלל הצבא כביש מאחורי המלון על מנת שאם יצטרך לפרוץ פנימה, יוכל ביתר קלות. הפעילים מתכוננים למאבק בתוך המלון, וגם מחוצה לו.  

 

הפעילים קיבלו חיזוק מצד מיכאל פועה, חבר "מנהיגות יהודית" בליכוד, שעזב הלילה יחד עם בני משפחתו את ביתו במצפה נטופה בגליל ועבר להתגורר במלון מעוז הים, משם הוא מתכוון לנהל את המשך מאבק התנועה "נגד הגירוש".  

 

איתמר בן גביר, ממנהיגי הימין הקיצוני הסביר: "סגירת המלון היא קו אדום שיגרור ויביא לתחילת המאבק הרציני. צריך להבין שהצבא והמשטרה הכשירו את הקרקע לסגירת המלון, ואם הם יעשו זאת – אנחנו נגיב בהקמת חמישה מעוזי-ים נוספים, בזרימה של מאות אנשים למקום. מבחינתנו, מלון מעוז-הים הוא רק סמל וגם אם בסופו של דבר יפרצו פנימה, התשובה שלנו תהיה חמישה מעוזים חדשים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
מתבצרים במלון. "גורמים נזק למאבק"
צילום: צפריר אביוב
צילום: צפריר אביוב
מהומות במעוז הים (ארכיון)
צילום: צפריר אביוב
צילום: צפריר אביוב
המלון בגוש (ארכיון)
צילום: צפריר אביוב
מומלצים