שתף קטע נבחר

כיסופים: מתנחלים מפגינים נגד סגירת הרצועה

רק תושבי גוש קטיף מורשים להיכנס לתחום, בהוראה של צו אלוף הפיקוד והתושבים זועמים ונשאו שלטים: "מי שחלם גבעתי - לא חלם על גירוש יהודים" ו"תדע כל אמא שהפקידה בניה בידי מגרש יהודים". לדבריהם, "לא ייתכן שהמועצה תקבל בהבנה את הפינוי רק בגלל שזה לא נראה טוב בתקשורת"

עשרות פעילי ימין הפגינו בצהריים (יום ה') סמוך למעבר כיסופים, נגד ההחלטה לסגור את רצועת עזה לכניסת ישראלים שאינם תושבי המקום.

 

המפגינים קראו ונשאו שלטים בלשון: "יהודי לא מגרש יהודי", "מי שחלם גבעתי לא חלם על גירוש יהודים" ו"תדע כל אמא שהפקידה בניה בידי מגרש יהודים". המעבר נסגר על ידי כוחות צבא גדולים ורק תושבי גוש קטיף מורשים לעבור במקום. הנהלת המועצה האזורית התכנסה לדיון חירום לאחר פרסום צו האלוף.

 

כוחות משטרה גדולים הוזרמו לקיבוץ עין השלושה, שם אמורה לקום המפקדה של תהליך הפינוי. שוטרים אלה ישמשו לגיבוי, כיוון שמתנגדי התנתקות רבים עתידים לזרום לאזור מיהודה ושומרון. 

 

יובל, תושב מורג הגיע מלווה בחבריו למועצה אזורית נווה דקלים כדי למחות על התנהלות המועצה. לדבריו, תושבי הגוש חייבים להגיע למלון ולעצור את הפינוי. "לא ייתכן שהמועצה תקבל בהבנה את הפינוי רק בגלל שזה לא נראה טוב בתקשורת", הסביר.

 

עם הגיעם למשרדי המועצה התפתח במקום עימות קולני עם אשת הקב"ט הראשי, עמי שקד, שטענה בפניהם כי בעלה כמעט נהרג אתמול בגלל התפרעות הקיצונים. עוד טענה שפעילי הימין הקיצוני כינו את בעלה "נאצי", וכי לא ייתכן שבגלל קבוצת קיצונים ייסגר הגוש לכניסה ויציאה.

 

תושבי נווה דקלים הביעו אף הם זעם על סגירת הגוש. חלקם התקשרו למועצה בניסיון לברר כיצד יוכלו לצאת לעיסוקיהם השוטפים, והאם יוכלו לשוב חזרה. אריק יצחקי, ראש מנהלת קל"ע (קליטה לעזה) אמר ל–ynet: "ידענו שעתידים לסגור את הרצועה. הם ירו לעצמם ברגל, טיפשים. אנשים איבדו את עשתונותיהם. עכשיו מתחיל המאבק העיקרי על היישובים, והצבא והמשטרה לא ממש ערוכים לזה", אמר.

 

צבי יהודה שלומד בישיבת ההסדר בנווה דקלים הציע: "יש לערב רבנים על מנת שישמשו ככוחות המתווכים בין הצבא לבין המבוצרים במלון, כדי שלא יתפתחו עימותים מיותרים".

 

השתתפה בהכנת
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רוני סופר
מתנגדי ההתנתקות בדרך לגוש קטיף
צילום: רוני סופר
צילום: רוני סופר
נווה דקלים. נגד המועצה
צילום: רוני סופר
צילום: רוני סופר
תושבי הגוש. רק הם מורשים להיכנס
צילום: רוני סופר
מומלצים