שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  גם הקיץ: פרוייקט "בימות פיס" חוזר

  הפילהרמונית, האנדלוסית, להקת המחול הקיבוצית ו"בת-שבע" יקחו חלק בפרוייקט הארצי של מועצת הפיס. מועד חלק מהאירועים טרם נקבע, בשל ההתנתקות

  פרוייקט "בימות" פיס של מועצת הפיס לתרבות ולאמנות ייערך השנה בפעם הרביעית. הפרויקט מביא מדי שנה מופעי תרבות לקהלים גדולים באזורי הפריפריה במחיר סמלי. השנה נבחרו שבעה מוקדים שונים ברחבי הארץ. תאריכי חלק מהאירועים טרם נקבעו בשל ההתנתקות.

   

  "האווירה היום בארץ היא כזו שאנשים לא רוצים להחליט החלטות עד שיראו שהכל בסדר", אומרת אסתי דינור מנהלת המועצה ומוסיפה, "ממילא באוגוסט אין סיכוי להשיג בישראל ולו שוטר אחד לאבטחת אירועים".

   

  מיליון שקל תקדיש השנה מועצת הפיס להפקת הפרוייקט וגם הפעם יקחו בו חלק גופי תרבות מובילים ובהם התזמורת הפילהרמונית הישראלית, התזמורת האנדלוסית, להקת המחול הקיבוצית ולהקת בת שבע. הפרוייקט יתחיל בכפר סבא, צמח ובעמק יזרעאל - וימשיך מאוחר יותר לארבע מקומות נוספים. 

   

  לדברי דינור "הקריטריון הראשון היה להביא גופים מבצעים לאומיים בהפקות גדולות שישובים לא יכולים להרשות לעצמם לעמוד במימונם בשוטף, גם לא בסיוע 'אמנות לעם'. פנינו לרשויות שיכולות לעמוד במימון חלקן בפרוייקט, אבל במקביל ביקשנו שיהיו שיתופי פעולה בין מספר רשויות כיוון שהיה לנו חשוב שגם אזרחי רשויות חלשות יוכלו ליהנות מהפרוייקט - ולראיה שיתוף הפעולה שבין עיריית כפר סבא לבין עיריית טירה במופע הפתיחה החגיגי ב-9 ביולי".

   

  במופע, שיחל בשעה 21:00, תגיש הפילהרמונית בניצוחו של מאסטרו מנדי רודן את התוכנית "קלאסיקל" עם יצירות מאת בטהובן, ורדי, היידן ושטראוס. המופע השני בפרוייקט, שיתקיים ב-23 ביולי בשעה 21:00 באמפי צמח, יארח את להקת המחול הקיבוצית עם יצירתו החדשה של הכוריאוגרף רמי באר, "וכשהגיעה לשמש". במקביל יתקיים בעמק יזרעאל קונצרט של התזמורת הפילהרמונית בניצוחו של זובין מהטה ובשיתוף סולני המקהלה הפילהרמונית של פראג.

   

  מתוך תקציב כולל של כ-12 מיליון שקל הקדישה השנה מועצת הפיס לתרבות ולאמנות 2.5 מיליון שקל לפסטיבלים. במהלך 2005 נתמכו על ידי המועצה יותר מ-50 פסטיבלים בכל רחבי הארץ.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  זובין מהטה. ינצח על הפילהרמונית
  צילום: שלום בר טל
  לאתר ההטבות
  מומלצים