שתף קטע נבחר

האם תושב נצר חזני יוכל להינשא הערב?

לחתונתו של איתן מצליח בנצר חזני שברצועת עזה אמורים להגיע הערב 200 מוזמנים. אמו נאלצה להתפנות מההכנות כדי להתחנן בפני השוטרים והחיילים, שיאפשרו את קיום הארוע למרות סגירת הרצועה. "הם לא מתייחסים אליי. כל מה שהם מוכנים להגיד זה שיש מבצע צבאי והכל סגור"

"הבן שלי נפצע ממרגמות, הוא כמעט הלך. היום אני רוצה לחתן אותו", כך צעקה במעבר כיסופים מיכל מצליח, תושבת נצר חזני, לעבר החיילים והשוטרים שהגיעו למקום. בנה של מצליח, איתן, אמור להתחתן הערב (יום ה'), אך עקב צו האלוף שהונפק מוקדם יותר, נאסרה הכניסה לרצועת עזה על כל מי שאינו תושב המקום.

 

 

אלוף פיקוד הדרום חתם על צו איסור כניסה ושהייה בשטח רצועת עזה. בכניסה לגוש קטיף יוצב קצין בכיר, שידון בבקשות הכניסה של מי שאינו נמנה עם תושבי המקום. לפי שעה, הצו זמני - אם כי לא הוגדר מראש עד מתי יישאר בתוקף. צה"ל תיגבר כוחות בסמוך למעבר קרני ובאזור ארז, כדי למנוע מהמונים להיכנס לרצועה או להתמקם בסמוך לה ולהיערך ל"יום פקודה".

 

מצליח ניסתה לדבר על לבם של החיילים והשוטרים כשדמעות בעיניה, ואמרה: "הבן שלי איתן אמור להתחתן הערב פה בנצר חזני. הזמנתי 200 אנשים לחתונה, ועכשיו מה יהיה? הכל סגור ומסוגר, סגרו את כל היישובים. לא נותנים לאף אחד לעבור. הערב החתונה".

 

מצליח צעקה לעבר החיילים כשדמעות בעיניה: "הבן שלי נפצע ממרגמות, הוא כמעט הלך לי, ואני רוצה לחתן אותו. אלה הילדים שלי, הילדים שלכם. תסתכלו לי בעיניים. לפני שלושים שנה הבאתם אותנו לכאן, והיינו מספיק טובים. עכשיו אתם מתייחסים אלינו כמו אל כלבים. אתם זורקים אותנו לכלבים".

 

ל–ynet סיפרה מצליח כי מהבוקר ניסתה לדבר עם מספר אנשי צבא כדי להסביר להם את הבעיה, ואת הרצון שלה לאשר למוזמנים להכנס לגוש קטיף כדי לחגוג את החתונה של בנה. היא הוסיפה: "הם לא מתייחסים אליי. כל מה שהם מוכנים להגיד זה שיש מבצע צבאי והכל סגור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי סנדר
מצליח. מה יהיה עכשיו? (ארכיון)
צילום: מוטי סנדר
מומלצים