שתף קטע נבחר

האלוף הראל: "הסאגה של הבריונים הסתיימה"

במשטרה ובצבא סיכמו בסיפוק את תוצאות מבצע ההשתלטות על מלון הקיצונים "מעוז הים" בגוש קטיף: איש לא נפגע, כל המתנחלים פונו מהמקום. "נחזור לשגרה ונפיק לקחים", הבהיר אלוף פיקוד הדרום. ניצב בר לב: "מי שינסה להשתלט שוב על בית כאן - נכה בו בפטיש בראש"

במשטרה ובצה"ל סיכמו אחר הצהריים (יום ה') כהצלחה את הפינוי של אנשי הימין שהתבצרו במלון "מעוז הים" בשבועות האחרונים.

 

אלוף פיקוד הדרום, דן הראל, הודיע: "הסאגה הפראית שהעבירו אותנו הפרחחים, הבריונים שהיו פה הסתיימה. הפשיטה על המלון נעשתה קודם לאירועים שהיו אתמול של פורעי חוק וסדר במואסי, שחיי אדם אחרים מחייהם הם כאין וכאפס. נחזור לשגרה, נפיק לקחים". אחד המתנחלים, אגב, ניסה במהלך הדברים לפגוע באלוף הראל - אולם השוטרים השתלטו עליו והוא נעצר.

 

 

ביחס לעיתוי הפעולה, אמר הראל: "לא נכנסו קודם כי חשבנו שזה לא העיתוי המתאים. מה שאירע היום הוא לא ערובה לכך שאתמול או לפני שבוע הפינוי היה חלק כמו עתה. אני שלם עם העיתוי. חיילים לא השתתפו בפינוי עצמו, כי מדובר באזרחים פורעי חוק, שהמשטרה אמורה לטפל בהם. לא היה אף סירוב פקודה שידוע לי באירוע הזה".

 


הפינוי. "ניתן פטיש בראש למי שינסה"

 

האלוף הראל גילה כי אתמול נעצרו 44 מתנחלים באזור המואסי, "ביניהם אלה שעשו את הלינץ'. אני שמח שהפלסטיני בסך הכל נפצע קל, ולא נפגע אנוש כפי שחששנו. נתבע את החוק מכל אחד ברצועה. קודם כל למען תושבי הגוש. אנו מקווים שחוסר ההתנגדות שאפיינה את ההשתלטות על המלון תאפיין את שאר הפינוי מבלי נפגעים". עוד הוסיף הראל כי באשר להסרת הצו תתקיים הערכת מצב בה יוחלט "על פי רמת האיום האם להסירו".

 

מפקד אוגדת עזה, תת-אלוף אביב כוכבי, התקשר עם תום הפעולה לראש מועצת חוף עזה, אבנר שמעוני, ואמר לו: "אין לך מושג כמה טלפונים קיבלתי

 מאנשי הגוש בימים האחרונים שביקשו ממני לסלק את אנשי הימין הקיצוני האלה. הם לא משלנו, הם עושים לנו נזק. אני מתכוון עם תום הפעולה המוצלחת לחצות בין הרצועה לאנשי הימין, שפעלו כאן באלימות".

 

אחר הצהריים סיכמו מפקדי הפעולה, האלוף הראל, תת-אלוף כוכבי ומפקד מחוז הדרום במשטרה, ניצב אורי בר-לב את האירוע במרפסת חדר האוכל של המלון. מבחינת כוחות הביטחון, זה עבר בלי נפגעים, "וזה מה שהכי חשוב", אמר תא"ל כוכבי.

 

"בתוך שעות ספורות נפתח מחדש את הרצועה, וחיי תושבי גוש קטיף יוכלו לשוב לשגרה", הבהיר ניצב אורי בר-לב, מפקד המחוז הדרומי במשטרה.

 

הוא הוסיף: "העברנו מסר ברור לכל פורעי החוק – מי שיעז להשתלט שוב על בית כאן, נכה בו בפטיש בראש. הפעולה שלנו עברה חד וחלק, נקייה לחלוטין. בתוך עשרים דקות היינו כבר אחרי הכל. עם זאת, ברגע שסיימנו את הפעילות, אנו מתכוונים לפתוח מחדש את הצירים ולאפשר לחיים לשוב למסלולם עד למועד הפינוי המשוער".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פינוי המלון
צילום: רוני סופר
"סאגה פראית"
צילום: רוני סופר
צילום: דובר צה"ל
הראל. ביריונים ופרחחים
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
כוכבי. קיבלתי טלפונים
צילום: דובר צה"ל
מומלצים