שתף קטע נבחר

התגובה בסביבת שרון: "החוק יישמר ללא פשרות"

בלשכת ראש הממשלה הגיבו בשביעות רצון על פינוי הקיצונים ממלון "מעוז הים". לדבריהם, יש בפינוי מסר של עליונות שלטון החוק, "מי שמפר חוק - ימצו עמו את הדין". מועצת יש"ע מאיימת להביא רבבות לגוש קטיף, אם לא יוסר צו האלוף המורה על סגירת הרצועה

גורמים בסביבת ראש הממשלה, אריאל שרון, הביעו שביעות רצון מפינוי מלון "מעוז הים". לדבריהם, "אין בכך מסר של פעולה נגד מתיישבים, אלא של עליונות שלטון החוק, והחוק יתבצע במלואו כפי שראש הממשלה הבהיר".

 

לדברי אותם גורמים, "מי שמפר חוק - ימצו עמו את הדין, עשו זאת בצורה חדה וזה סימן לבאות בכל הקשור לשמירת חוק, ובכך לא יהיו שום פשרות. הסובלנות לפגיעה באושיות החוק והדמוקרטיה שואפת לאפס. אין פה השואה עם הפלסטינים אלה סטנדרטים של שלטון חוק במדינה דמוקרטית".

 

מועצת יש"ע דרשה מצה"ל לפתוח לאלתר את גוש קטיף ולהסיר את צו השטח הצבאי הסגור, על מנת לאפשר חיים אזרחיים תקינים לתושבים, ולהפסיק את הפגיעה בשגרת חייהם. מועצת יש"ע הודיעה שאם לא יוסר הצו לאלתר היא תפתח הערב במבצע "עזרה לאחינו הגיבורים" להבאת ההמונים לגוש קטיף, במסגרתו תביא לגוש עשרות אלפי אזרחים.

 

אהוד ברק אמר בתגובה לפשיטה ש"מדובר במהלך כואב אך הכרחי". לדבריו, "יש לגבות את הממשלה וכוחות הביטחון בפעולתם, שנועדה להבהיר את מרות המדינה על אזרחיה. סמכותה של המדינה לקבל החלטות. זהו מאבק על מהות הדמוקרטיה שלנו".

 

ח"כ יולי תמיר אמרה שפנתה ליועץ המשפטי לממשלה וקראה להפעיל את סמכותו לאסור על הורים לגרור את ילדיהם למצבי סיכון. היא דרשה שהיועץ יבהיר ש"כל הורה שיפגין חוסר אחריות כלפי ילדיו יענש בחומרת הדין, והמדינה תהיה רשאית לפעול להוצאת הילדים מהשגחתו".

 

יו"ר סיעת המפד"ל, זבולון אורלב, אמר: "יש לפתוח את הרצועה לאלתר. סגירת הרצועה משקפת חולשה ורפיון של צה"ל וכוחות הבטחון". לדבריו, "צה"ל והממשלה בחרו בפתרון הקל ומענישים ציבור שלם של אזרחים שומרי חוק בגוש קטיף בגלל כשלונם של כוחות הבטחון בטיפול תקיף, נחוש ומיידי בפורעי החוק שהגיעו לגוש. לא יתכן שתושבי גוש קטיף, המנסים לנהל את חייהם בשעתם הקשה ביותר, יסבלו בגלל אוזלת ידה של הממשלה מול חבורת פרחחים פוחזים".

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רויטרס
אריאל שרון
צילום רויטרס
צילום: אטילה שומפלבי
אהוד ברק. מהלך כואב אבל הכרחי
צילום: אטילה שומפלבי
לפתוח את הרצועה. אורלב
פינוי המלון
מומלצים