שתף קטע נבחר

פרשת בלאט: הלילה - פגישה בין אולמרט, מזרחי ואיתן רוב

אמירותיו של יו"ר האיגוד אולמרט כנגד בלאט, והתפטרותו של האחרון מתפקיד מאמן הנבחרת, הביאו לסערה בקהילת הכדורסל בישראל. הלילה תיערך פגישה בין אולמרט, שמעון מזרחי ואיתן רוב כדי לדון בהתפתחויות האחרונות בנושא. צביקה שרף: "ההתבטאויות של אולמרט עלובות". טל בורשטיין: "עושים לנו עוול ופוגעים בנו"

קהילת הכדורסל במדינה סוערת בעקבות הודעת ההתפטרות של דייויד בלאט, מאמן נבחרת ישראל, כתגובה לדבריו של יו"ר האיגוד ירמי אולמרט. האחרון דרש כאמור מבלאט להשלים את מה שנותר לו כדי להשיג תעודת ומאמן והתריע כי במידה ולא יעשה כן, ימלא עוזרו ארז אדלשטיין את מקומו. וכל זאת יומיים לפני תחילת ההכנות לטורניר ההזדמנות האחרונה לאליפות אירופה בבלגראד (הטורניר ייפתח ב-8 באוגוסט).

 

הלילה (שבת) תתקיים פגישה משולשת בהשתתפות ירמי אולמרט, ממלא מקומו באיגוד, שמעון מזרחי, יו"ר הוועדה המקצועית, איתן רוב, כדי לדון בהתפתחויות האחרונות. אולמרט עצמו מסרב להגיב וצפוי למסור הודעה מיוחדת לתקשורת רק מחר.

 

בתגובה להתפתחויות הדרמטיות הללו, הקימו הלילה מספר אוהדי כדורסל אתר הקורא להחזרתו של בלאט לתפקיד המאמן. האתר כולל עצומה, הפונה הן אל איגוד הכדורסל והן לדייויד עצמו. "למרות שסיבותך מוצדקות, אני מקווים שתהיה מוכן לחזור בך מן ההתפטרות", נאמר בעצומה. מחמת עומס יתר, נפל האתר (כתובת: www.davidback.up.co.il).

 

גם שחקני הנבחרת, אותם בחר בלאט בעצמו לאחרונה, החלו בהחתמת עצומה להחזרתו לתפקיד, עוד לפני פתיחת ההכנות לקראת המשחקים מול היריבות על הכרטיס לבלגראד - הולנד ובלגיה.

 

"זה לא נכון להתנהג כך כלפי אחד המאמנים הבכירים ביבשת, ובטח שלא יומיים לפני פתיחת האימונים", אמר הקפטן המיועד של הנבחרת טל בורשטיין. "החלטנו שאנחנו יוצאים לדרך חדשה, אבל אנו מתחילים אותה ברגל שמאל וחבל לי. ננסה לראות איך אפשר למנוע את ההתפטרות. נדבר עם מי צריך - עם אולמרט ודייויד - והכל כדי שבלאט ימשיך בתפקידו. זו פשוט עשיית עוול למאמן ולנבחרת. זה פוגע בנו. זה לא הגיוני. זוהי חלמאות מצד מי שהתעורר רק עכשיו".

 


שחקני הנבחרת. ישביתו את האימונים? (ראובן שוורץ)

 

סנטר הנבחרת, עידו קוז'יקארו: "אני חושב שזו שערוריה. זו לא דרך להתנהג לאחד המאמנים הבכירים שיש בארץ. כמי שהגיע להישגים בשנים האחרונות, כולל עם הכדורסל הישראלי, לא ראוי ליחס כזה מהאיגוד. אני מקווה שיש עוד מספיק זמן לתקן".

 

המאמן הוותיק צביקה שרף, תוקף קשות את התנהגותו של אולמרט בסוגייה והביע תקווה כי הוא יתעשת במהרה ויקבל החלטות מהירות, שיצילו את הקמפיין. "סוף מעשה במחשבה תחילה" אמר שרף. "ההתבטאויות העלובות של ירמי אולמרט היו לא במקום ולא בזמן. לא עושים כזה דבר לנבחרת, מספר ימים לפני המשימה הכי חשובה בחיים שלה. מי שחשוב לו מהנבחרת, יצטרך לשבת ולקבל החלטות מהירות. אי אפשר לשחק עם זה יותר מדי. הסיטואציה אינה פשוטה ואני מקווה שיפתרו אותה בהקדם".

 

מולי קצורין, קודמו של בלאט בתפקיד, יודע דבר או שניים על הדרכים בהם מתנהלת נבחרת ישראל וחווה בעצמו שביתה של שחקנים, ערב הקמפיין הקודם של הנבחרת, בסופו לא הצליחה לעלות אוטומטית לאליפות אירופה. "אני חושב שאנחנו קצת לא מבינים את חשיבות המשימה", אמר קצורין הכועס. "ההעפלה לאליפות אירופה היא המשימה החשובה ביותר לכדורסל הישראלי ב-25 השנים האחרונות, וצריך לעשות הכל כדי לדאוג לראש שקט.

 

"החריקות האלה עושות לה רק רע. אני חושב שמסלול המכשולים שמציבים לבלאט מוגזם והוצא מפרופורציה. הוא נותן את כולו כדי לעמוד בקריטריונים, החשיבות שלו לנבחרת היא גדולה. אני כועס על כל מה שקורה. אמירות של כל מיני אנשים הכניסו מקלות בגלגלים. לא חכם להשפיל ככה מאמן בכיר באירופה. יסלחו לי כל הקולגות, אבל דייויד הוא המתאים ביותר להוביל את הנבחרת. כל אחד שיבוא עכשיו במקומו זו ירידה ברמה".

 

מי שנשאר איתן בתמיכתו באולמרט הוא יו"ר הפועל ת"א, שאול איינברג: "יש במדינה חוק ואולמרט הוא אדם הגון שמקיים אותו. חבל מלכתחילה שנכנסנו לסיטואציה הזאת. זה מה שקורה כשלא שומעים בקולו של אייזנברג. צפיתי את זה ואמרתי זאת כבר ביום הבחירה בבלאט. אני מקווה עכשיו ימצאו פתרון ושדייויד יחזור. אם זה לא יקרה, הודעתי לאולמרט שמכיוון שהנבחרת מעל לכל, הפועל ת"א לא תעמוד בדרכו של אפי בירנבוים".

 

ובינתיים, באיגוד הכדורסל ממשיכים להתייעץ לגבי זהות מחליפו של בלאט. נכון לעכשיו לא ברור האם ארז אדלשטיין, עוזרו של בלאט, יסכים להחליפו בתפקיד.


פורסם לראשונה 01/07/2005 14:28

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוסי רוט
בלאט. נסיונות להשאירו
צילום: יוסי רוט
צילום: אלי אלגרט
אולמרט. התבטאויות עלובות
צילום: אלי אלגרט
צילום איי פי
קצורין. המשימה חשובה מדי
צילום איי פי
מומלצים