שתף קטע נבחר

בלאט: האמירות של אולמרט גרמו להתפטרותי

מאמן נבחרת ישראל המתפטר מפנה אצבע מאשימה לעבר יו"ר האיגוד: "לא יכול להיות שמאמן יספוג דברים מהסוג הזה מהממונה על המערכת", לא מתכוון לחזור בו: "חשבתי על כך עמוקות. לא היה מזה מנוס", ושולח מסר לארז אדלשטיין: "אני מאוד מקווה שהוא יישאר בנבחרת". הסתיימה ללא תוצאות פגישת אולמרט, שמעון מזרחי ואיתן רוב

יממה אחרי הודעת ההתפטרות הדרמטית שלו מאימון נבחרת ישראל נשמע, דייויד בלאט, כואב ובעיקר פגוע. בלאט, כזכור, החליט להתפטר מתפקידו בעקבות דבריו של יו"ר האיגוד, ירמי אולמרט, שדרש ממנו להשלים את מה שנותר לו כדי להשיג תעודת ומאמן והתריע כי במידה ולא יעשה כן, ימלא עוזרו ארז אדלשטיין את מקומו. וכל זאת יומיים לפני תחילת ההכנות לטורניר ההזדמנות האחרונה לאליפות אירופה בבלגראד (הטורניר ייפתח ב-8 באוגוסט).

 

"חבל על כל מה שארע. אני חושב שעם מחשבה נכונה יותר, ועם שימוש בהיגיון והבנה עמוקה ותיאום יותר אחראי לא היינו מגיעים למצב הזה. הגענו למה שהגענו וחבל לי מאוד במישור האישי, כי רציתי לאמן את נבחרת ישראל. חבל גם על הנבחרת שדבר כזה צריך לקרות לה במועד כזה. אני רק מקווה שמכל זה ייצא בסופו של דבר טוב".

 

- האם ההתבטאויות של ירמי אולמרט הובילו להתפטרותך?

 

"אין ספק. לא יכול להיות שמאמן, בטח מאמן נבחרת ישראל, יספוג דברים מהסוג הזה מהממונה על המערכת. אולי ילמדו מזה שכבוד הדדי וכבוד למאמנים צריך להישמר גם אם ישנן בעיות או טענות. אני לא חושב שככה צריך להתנהג בשום מקרה".

 

- האם היו פניות מצד שחקנים לחזרתך לתפקיד?

 

"היו ואני מאוד מעריך אותם, אבל יש מספר מוקדים לבעיה, וזה א קשור רק למה שנעשה בסוף השבוע. יש באמת בעייתיות כי התעודה חסרה לי מעשית, למרות שאני עמוק בתוך התהליך, תהליך שאני לא מסכים איתו מלכתחילה אך מכבד וממלא אחריו. דווקא בצד הזה אני חושב שניתן היה עם תיאום ועיתוי נכון למצוא פיתרון. כבר ביום שני או שלישי אסיים את המבחן האחרון שלי, וכבר תיאמתי עם בית ספר למאמנים את שעות ההרצאה שאני צריך לתת על מנת לסיים את החוב שלי".

 

- האם האיגוד עצמו פנה אלייך?

 

"דיברתי ישירות עם מי שהייתי צריך והבהרתי את מה שצריך להבהיר. מאז עדיין לא קיבלתי פניה". 

 

- האם יש סיכוי שתחזור לתפקיד?

 

"חשבתי עמוקות מלכתחילה על כל המעשה, ולא עשיתי את הצעד הזה כדי לגרום לכך שיחזרו אליי עם פתרונות או שינויים. החלטתי את שהחלטתי כי זה מה שהיה דרוש מבחינה אישית וארגונית בתנאים שנוצרו. לא היה מזה מנוס".

 

- איך אתה רואה את מצבה של הנבחרת כעת?

 

"יש שחקנים טובים וזה הכי חשוב. אני מאוד מקווה שארז יישאר, אבל אני לא יכול לקבוע בשבילו. היעד שלנו לגבי סגנון ודברים שרצינו ליישם בהחלט דומים. אני בהחלט מקווה שהוא ימשיך בכך".

 

- האם יש סיכוי שתחזור בעתיד לנבחרת?

 

"הייתי בנבחרת חמש שנים יחד עם מולי ולא עשיתי שום לובי בשביל לקבל את הג'וב הזה. שמחתי מאוד שפנו אליי בשביל לקחת את התפקיד. אני מאוד רוצה לתרום לנבחרת, ולכן אין שום סיבה שלא אחזור בעתיד, רק לא בנסיבות שנוצרו כעת".

 

אמש (שבת) נערכה פגישה בהשתתפות ירמי אולמרט, ממלא מקומו באיגוד, שמעון מזרחי, יו"ר הוועדה המקצועית, איתן רוב, וכן איתן חפר ומוטי אמסלם כדי לדון בהתפתחויות האחרונות. טרם התקבלה החלטה כיצד להגיב על מכתב הפיטורין של בלאט, ונראה כי פגישה נוספת תתקיים ביום א'. ארז אלדשטיין נותר מועמד מוביל לרשת את מקומו של בלאט, אולם לא נראה כי יסכים לקחת על עצמו את התפקיד. את אימון הנבחרת יעביר היום מאמן הכושר, יורם מנחם. 

 

בתגובה להתפתחויות הדרמטיות, הקימו מספר אוהדי כדורסל אתר הקורא להחזרתו של בלאט לתפקיד המאמן. האתר כולל עצומה, הפונה הן אל איגוד הכדורסל והן לדייויד עצמו. "למרות שסיבותך מוצדקות, אני מקווים שתהיה מוכן לחזור בך מן ההתפטרות", נאמר בעצומה. מחמת עומס יתר, נפל אמש האתר (כתובת: www.davidback.up.co.il ).


פורסם לראשונה 02/07/2005 20:56

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
דייויד בלאט
צילום: ראובן שוורץ
צילום: אלי אלגרט
ירמי אולמרט
צילום: אלי אלגרט
מומלצים