שתף קטע נבחר

רון לאודר נגד פרוייקט הפלאזה של תשובה

תוכניתו של יצחק תשובה להסב חלק ממלון פלאזה במנהטן לבית דירות יוקרתי ולמרכז קניות נתקלת בקשיים: המיליארדר רון לאודר מתנגד

תוכניתו של יצחק תשובה להסב חלק ממלון פלאזה במנהטן לבית דירות יוקרתי ולמרכז קניות נתקלת בקשיים: המיליארדר רון לאודר הודיע שהוא מתנגד לפרויקט בגלל הפגיעה באופיו ההיסטורי של המלון.

 

על פי ידיעה שפורסמה בעיתון ניו יורק פוסט, לאודר דורש לבטל את ההסכם המיוחד שיתיר לאלעד להקים במלון חנויות יוקרה ומתנגד להפיכת כ-450 מחדרי המלון לדירות שישקיפו על סנטרל פארק.

 

לאחרונה העיד פרקליטו של לאודר, ג'ון אוליסקי, בפני הוועדה העירונית לשימור אתרים היסטוריים ואמר כי "הדירות שיוזם תשובה ישמשו את העשירים בלבד".

 

לדברי אוליסקי, לא ייתכן להקים חנויות בקומת הקרקע של המלון. "כל עיר שמכבדת את עצמה לא היתה מעודדת להפוך מקום כזה לשוק", אמר.

 

לאודר, שמשרדו משקיף במקרה על הפלאזה, גייס שורה של עורכי דין כדי לסכל את הפרויקט של תשובה. אחד מנציג של לאודר אמר לעיתון: "אנו רוצים לראות את התוכניות ולקבל מספיק זמן לבחון אותן לפני שיבוצעו שינויים שיחסלו את המלון המפואר הזה".

 

בתגובה נמסר מקבוצת תשובה כי "התוכניות של הפלאזה גובשו בהסכמה עם ראש העיר והאיגוד המקצועי ומבוססות על אישורים שניתנו לבעלים הקודמים. התוכניות מנציחות את המצב הקיים של השטחים המסחריים המיועדים לשימור. בעבר הושמעו מפי נציגיו של לאודר טענות מופרכות שהתבררו כלא נכונות, וכך גם הפעם". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורי פורת
רון לאודר: נגד התוכנית של תשובה
צילום: אורי פורת
צילום: איי פי
פלאזה: תשובה משפץ, לאודר מתנגד
צילום: איי פי
מומלצים