שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  עשרות חשודים במהילת דלק ועבירות מס

  חקירה סמויה של המשטרה הביאה למעצרם של 37 חשודים, שפעלו במאורגן כדי לקנות דלק, למהול אותו ולמוכרו בתחנות שעליהן השתלט הארגון, תוך דיווחים כוזבים למערכות המס. מאות שוטרים וחוקרי מס לקחו חלק במבצע המעצרים. מאות מליוני שקלים זלגו מהקופה הציבורית

  הונאת ענק בענף הדלק: המשטרה עצרה 37 בני-אדם, בחשד שהיו מעורבים בארגון פשיעה שפעל לגניבת דלק, מהילתו ומכירתו, וביצעו עבירות מס בהיקף של מאות מיליוני שקלים.

   

  המבצע, "זהב שחור", נערך תוך חקירה סמויה המשותפת ליחידה למאבק בפשיעה הכלכלית ולרשות המסים. הפרשה הותרה הבוקר (יום א') לפרסום. 

   

  בראש הארגון עמד אדם בשנות הארבעים לחייו, תושב מרכז הארץ. במסגרת הפעילות נהגו החשודים לרכוש דלק מחברות שונות, למהול אותו בחומרים אחרים באתרי מהילה שברשותם ולמכרו לציבור בתחנות דלק שעליהן השתלטו.

   

  לחברי הארגון היו ככל הנראה תפקידים ברורים. לצדו של ראש הארגון פעלו מנהל כספים, מנהל חשבונות, אנשי ביצוע, מוציא לפועל, אחראי על גביית חובות, אחראי על הלבנת הון, אחראים על חשבוניות פיקטיביות ואנשי קש.

   

  על פי החשד, פעילותם של אנשי הארגון התבצעה תוך התחמקות מתשלומי מס לרשויות המסים, תוך העלמת רווחים באמצעות חשבוניות פיקטיביות. במשטרה מדגישים כי מדובר בזליגת כספים מהקופה הציבורית שנאמדת במאות מיליוני שקלים.

   

  העבירות המיוחסות לחברי הארגון: פעילות בארגון פשיעה, עבירות הלבנת הון, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ובקשירת פשע לביצוע עבירות. כמו כן חשודים חברי הארגון בעבירות מס והנפקת חשבוניות פיקטיביות.

   

  במבצע, בפיקודו של ראש היחידה למאבק בפשיעה כלכלית, תת-ניצב יואב סגלוביץ', נטלו חלק למעלה מ-400 קצינים ושוטרים ומעל 150 אנשי רשויות המס. במהלך המבצע נתפסו נכסים שונים של החשודים, ובהם מיכליות דלק, כלי רכב, מחשבים ומסמכים, וכן הוקפאו חשבונות בנק.

   

  בחודש שעבר התכנסה ועדת הכלכלה של הכנסת לדיון מיוחד בנושא מהילת הדלק, שגורמת לא רק לנזקים למנוע המכונית אלא גם לסביבה ולכלכלה. המסקנות היו, כי צריך להחמיר את הענישה. בבדיקה שערך משרד התשתיות נמצאו 14 תחנות שמהלו דלק, ובהמשך נערכו בדיקות נוספות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ניב גרנות
  החשד: השתלטו על תחנות דלק (ארכיון)
  צילום: ניב גרנות
  צילום: דוד הכהן
  מכרו דלק מהול (ארכיון)
  צילום: דוד הכהן
  מומלצים