שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אינטרנט זהב השיקה רשת IPv6
  מדובר בספקית האינטרנט הראשונה בישראל המכריזה על השקת רשת IPv6‏ מסחרית זאת, לאחר מספר חודשי ניסיון

  אינטרנט זהב, ששינתה את שמה ל-Smile, הכריזה על השקת רשת IPv6 ראשונה מסוגה בישראל. זאת, לאחר מספר חודשי ניסוי שנועדו לוודא כי תמיכת הרשת בפרוטוקול יציבה לצורך המעבר לשלב מסחרי של השירות. הרשת הקיימת עובדת במקביל על שני הפרוטוקולים - IPv6 ו-IPv4.

   

  מהו IPv6?

    

  פרוטוקול IPv6 גובש סופית ב-1998 על ידי צוות המשימה לפיתוח האינטרנט (IETF). גירסה 6 של פרוטוקול IP מבוססת

  על כתובות אינטרנט של 128 ביט (לעומת 32 ביט בגירסה 4), ומאפשרת להגדיל את מספר הכתובות האפשריות ל-340 טריליון. כך ניתן להבטיח כי מספר רב הרבה יותר של מוצרים ביתיים וניידים יוכלו להתחבר לרשת.

   

  נוסף על כך, הפרוטוקול החדש משפר את IPv4 בדרכים שונות, בהן: שיפור ביעילות ובזמינות הרשתות, חיבור אוטומטי, מיידי וללא הפסקה, וכן שיפורים טכניים, כגון הצפנה מובנית בתקן עצמו, תמיכה משופרת ב-Multicast‏ ו-Anycast‏, מנגנון הקצאת כתובות IP‏ אוטומטי מובנה ועוד.

   

  מספר קטן של ספקי אינטרנט ברחבי העולם מציעים שירותי IPv6‏, בהם פרויקט CERNET2 הסיני, רשת אינטרנט מבוססת IPv6, שהושקה באופן רשמי על ידי הממשלה הסינית בשנה שעברה. CERNET2 היא רשת הדור-הבא הגדולה ביותר שפועלת כיום בעולם, והיא מחברת 25 אוניברסיטאות ב-20 ערים סיניות. בעתיד אמורה הרשת לחבר בין 100 אוניברסיטאות ברחבי סין.

   

  IPv6 - ללא תוספת מחיר

   

  אריק אלסטר, משנה למנכ"ל smile-אינטרנט זהב, מציין כי החברה החלה בתהליך הסבת רשת הנתונים הקיימת לתמיכה ב-IPv6‏ לפני למעלה משנה, וכעת כל הרשת תומכת בשירותי IPv6‏. לדבריו, לא היה צורך ברכישת ציוד חדש לצורך הטמעת הפרוטוקול. חלק משרתי החברה (כדוגמת שרתי ה-DNS‏ וה-IRC‏) מאפשרים כבר היום עבודה מלאה ב-IPv6‏, ובאופן הדרגתי יוסבו גם שרתים אחרים לתמיכה בפרוטוקול.

   

  על פי החברה, מחירי השירות יהיו ללא שינוי – לא תיגבה כל תוספת תשלום מהלקוחות על שימוש בכתובות IPv6. אין צורך בהתאמת השירות אצל ספק התשתית (ADSL או כבלים). שירות ה-IPv6 נתמך ללא כל תלות בספק התשתית.

   

  בשלב זה, השירות זמין רק ללקוחות עסקיים. מאינטרנט זהב-Smile נמסר, כי "בהתאם להצלחת השירות ללקוחות עסקיים, ובהתאם להחלטות טכניות ושיווקיות, יתאפשר השירות גם ללקוחות פרטיים באופן כולל, לקוחות פרטיים המעוניינים לקבל את השרות כעת יכולים לפנות באופן פרטני למוקד התמיכה של החברה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים