שתף קטע נבחר

אסור לגעת בצלחת של yes

אם התנתקתם משירותי הטלוויזיה של yes תידרשו לשלם 300 שקל עבור הסרת צלחת הלוויין. אם תנסו להסיר אותה בעצמכם אתם צפויים למאסר

אם יש לכם בית פרטי, תחשבו טוב לפני שאתם בוחרים להתחבר לחברת הלוויין yes. חוץ מהסכום של 100 שקל שתשלמו לטכנאי של החברה כדי להרכיב את הצלחת על הגג, תצטרכו לשלם לחברה 300 שקל נוספים כדי שיפרקו אותה.

 

על פי החוק, צלחת לוויין נחשבת לתשתית בזק. פירוק עצמאי של תשתית כזאת הוא עבירה על החוק ויכול להביא אתכם למאסר. את הסיפור הזה חווה על בשרו אייל מחדרה, שעבר לפני 3 שנים להתגורר בבית פרטי והתחבר לשירותי הטלוויזיה של חברת הלוויין. לאחר כשנתיים החליט לעבור לחברת הכבלים הוט וביקש מ-yes שיבואו לקחת את הצלחת, משום שהיא חוסמת את הכניסה לעליית הגג בביתו. לדברי אייל, החברה סירבה לבוא לקחת את הצלחת, בטענה כי אולי ישנה את דעתו ובעתיד ירצה לחזור ולהיות מנוי של החברה.

 

בסופו של דבר נאמר לאייל, כי כדי שיבואו טכנאים של החברה לפרק את הצלחת מהגג, עליו לשלם 300 שקל. אייל הציע לפרק את הצלחת בעצמו, אך בחברה נאמר לו כי זה בלתי אפשרי. למה? כי זה החוק, נאמר לו, וחוץ מזה, הכל כתוב בהסכם ההצטרפות.

 

אייל פנה למשרד התקשורת, שם אישרו כי אכן רק טכנאי של חברת yes רשאי לפרק את צלחת הלוויין. נכון להיום, הצלחת עדיין נמצאת על הגג של אייל. yes דורשים 300 שקל, ואייל מסרב לשלם. "זה אבסור", אומר אייל. "אנחנו גרים בשכונה של קוטג'ים ואף אחד מבעלי הבתים כאן לא מכיר את הסעיף המחייב אותו לשלם על הסרת צלחת לוויין מהגג. אחרי שהשכנים שמעו על המקרה שלי הם פנו ל-yes, בבקשה ליידע אותם אם הם חתומים על התחייבות לשלם על הסרת הצלחת. בינתיים אף אחד לא קיבל תשובה".

 

מחברת הלוויין yes נמסר בתגובה: התקנת צלחת על גג בית פרטי מותנית בהסכמת הבעלים לפי סעיף 21 ב' לחוק התקשורת. ההתקנה נעשית על-ידי חברת yes או מתקינים מטעמה, ועלותה 100 שקל. צלחת הקליטה מהווה על פי חוק התקשורת מתקן בזק. חוק התקשורת קובע כי סילוק מתקן בזק מהווה עבירה פלילית שיש בצידה עונש מאסר. הלקוח מאשר את התקנת הצלחת בחתימתו על הסכם המאשר את התקנת הציוד בביתו. עלות הסרת הצלחת היא 300 שקל.מבדיקה שערכנו עולה כי הלקוח חתם על בקשת הצטרפות, גביית התשלום בגין הסרת הצלחת מופיעה במחירון החברה ועל כן נדרש התשלום עבורה כחוק".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים