שתף קטע נבחר

ענף הספרים: צומת ספרים ומודן מאחדות סניפים

עודד מודן, אבי שומר והוצאות הספרים זמורה ביתן וכנרת יחזיקו כל אחת שליש מרשת המשותפת

מיזוג נוסף בשוק הספרים הישראלי: 4 חודשים לאחר שהוצאת הספרים כתר התמזגה בפועל עם רשת סטימצקי, עושות הוצאת הספרים מודן ורשת החנויות צומת ספרים מהלך דומה.

 

הוצאת מודן נכנסת כשותפה בכשליש ממניות רשת צומת ספרים. המיזוג הוא לפי שעה רק של הסניפים: רשת פרוזה (3 סניפים) ורשת המחשבים באג (37 סניפים) של מודן יתאחדו עם צומת ספרים (38 סניפים). לרשת הממוזגת יהיו

לפיכך לפחות 41 סניפים, כשהכוונה היא להגיע ל-50 סניפים עד סוף 2005.

 

בעל השליטה בהוצאת הספרים מודן הוא עודד מודן, ובעלי השליטה בצומת ספרים הם הוצאות הספרים כנרת וזמורה ביתן (50%) ואבי שומר (50%), וכל אחד מהם יחזיק בכשליש ממניות החברה המשותפת.

 

שומר, המשמש גם כמנכ"ל צומת ספרים, ימשיך לכהן כמנכל החברה המשותפת. ההסכם מותנה באישור הממונה על ההגבלים העסקיים.

 

לדברי שומר, המהלך אינו מהווה תשובה למהלך של סטימצקי ושל כתר. "מהלך כמו זה שאנחנו עושים לוקח הרבה חודשים והחל לפני למעלה משנה - כשעדיין לא ידענו על סטימצקי וכתר. שם איחדו הוצאות וכאן רק הרשתות מתאחדות, והוצאת מודן נשארת עצמאית. מדובר בהוצאות ששולטות היום בהרבה רבי מכר וספרים, וזה שיש שני גופים שמובילים ותומכים בנו מחזק אותנו. במקביל אנחנו יכולים להנות מרשת באג - הם אומנם לא מוכרים ספרים אלא מחשבים, אבל אפשר לנצל אותם לשיתופי פעולה ומבצעים".

 

צומת ספרים נוצרה מאיחודן של רשת יריד הספרים ורשת החנויות של הוצאות כנרת וזמורה ביתן. הרשת מסרה אתמול כי מתחילת נרשם אצלה זינוק של למעלה מ-40% במכירות. ההערכות הן כי ב-2004 עמד היקף המכירות של הרשת על כ-150 מיליון שקל.

 

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה היקף שוק הספרים בישראל עומד על כ-1.8 מיליארד שקל בשנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים