שתף קטע נבחר

פרשת הצעירה: ההתאחדות תגיש כתבי אישום

בעקבות חשיפת עיתון 'מעריב' וממצאי חברת החקירות 'מודיעין אזרחי' החליט תובע ההתאחדות, עו"ד שלום אבן עזרא, להגיש כתבי אישום. העילה: נורמות התנהגות לא ראויות בנבחרת ישראל. החשודים: פיני בלילי, סלים טועמה, עמרי אפק, ברוך דגו, מני לוי, רוני גפני ולירון וילנר

תובע ההתאחדות לכדורגל, עו"ד שלום אבן עזרא, והיועץ המשפטי של ההתאחדות, משה אביבי, החליטו להעמיד לדין את שבעת שחקני הנבחרת הצעירה, שחשודים כי בילו ערב המשחק נגד בוסניה עם צעירה. השבעה נגדם יוגש כתב אישום הם: פיני בלילי, סלים טועמה ועמרי אפק, שחקני הפועל תל אביב; ברוך דגו, מני לוי ורוני גפני ממכבי תל אביב ולירון וילנר, שחקן מכבי נתניה.
כתב האישום יתבסס על ממצאי החקירה של חברת 'מודיעין אזרחי' וההתאחדות לכדורגל תטען כי שחקני הנבחרת הצעירה עברו על סעיפים 2 ז' ו-19 טז' לתקנון ההתאחדות - סעיפים העוסקים בנורמות התנהגות ראויות בנבחרות ישראל. ככל הידוע, תובע ההתאחדות, עו"ד אבן עזרא, בהסתמך על הסעיפים, ידרוש להרחיק את המעורבים, לכאורה, לתקופה של שנתיים מהנבחרת, אך לא ידרוש להרחיקם ממשחקי ליגת העל.
מאז חשיפת הפרשה בלעדית על ידי עיתון 'מעריב', ניסו מספר מהמעורבים לכאורה, להגיע לעסקת טיעון עם ההתאחדות לכדורגל, זאת בעצתו של עו"ד דן חי. אולם שניים מהמעורבים, מני לוי ורוני גפני, סירבו להצטרף לעסקת הטיעון ולמעשה הכשילו אותה.

סלים טועמה: "אנחנו קורבן של הפרשה"

יריב בן אליעזר, דובר ההתאחדות לכדורגל, ציין כי יו"ר ההתאחדות, גברי לוי, שעדיין לא חזר לארץ, עודכן בפרטים: "היועץ המשפטי של ההתאחדות ותובע ההתאחדות עברו על חומר החקירה של מודיעין אזרחי והחליטו להעמיד לדין משמעתי שבעה משחקני הנבחרת האולימפית, בגין עבירות משמעת שעברו ערב המשחק מול בוסניה".
שחקני הנבחרת הצעירה, שלא הופתעו מההחלטה להגיש נגדם כתב אישום, העדיפו למסור תגובות לאקוניות; פיני בלילי: "אני לא רוצה להגיב, אני לא יודע את כל הפרטים".
לירון וילנר: "אני לא יודע כלום ואין לי תגובה".
מני לוי: "אני לא מודאג, האמת תצא לאור".
סלים טועמה: "אנחנו קורבן של הפרשה, ומי שצריך להבין יבין. חוץ מזה אני לא מעוניין להגיב".
הוריהם של מני לוי ורוני גפני המשיכו לטעון כי בניהם לא ביצעו את המעשים המיוחסים: "ההתאחדות יכולה להעמיד לדין את מי שהיא רוצה, אבל אנחנו נוכיח את חפות הילדים שלנו".
עזר בהכנת הכתבה: משה גוזגל

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
טועמה: "אנחנו קורבן של הפרשה"
ארכיון ידיעות אחרונות
ארכיון ידיעות אחרונות
וילנר. לא יודע כלום
ארכיון ידיעות אחרונות
צילום: יוסי זלינגר
מני לוי. לא מודאג
צילום: יוסי זלינגר
מומלצים