שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  התמ"ת יבדוק מלחמת המחירים ברשתות המזון

  ח"כ אלי אפללו, סגן שר התמ"ת: "מדובר במצב אבסורדי". אפללו נפגש עם נציגי הרשתות הפרטיות לדיון בנושא. ועדי העובדים של הרשתות הגדולות: "תנאי ההעסקה ברשתות הקטנות ירודים ובלתי חוקיים"

  סגן שר התמ"ת, אלי אפללו, יבדוק את טענות רשתות השיווק הפרטיות נגד הרשתות הגדולות.

   

  אפללו נפגש עם נציגי הרשתות הפרטיות לדיון בנושא, ובעקבות זאת קבע פגישה עם הממונה על ההגבלים העסקיים, דרור שטרום, ועם היועץ המשפטי של התמ"ת, תומר מוסקוביץ'. לפגישה הוזמן גם רוני קוברובסקי, נשיא קוקה-קולה ישראל וראש אגף המזון בהתאחדות התעשיינים.

   

  "ידיעות אחרונות" פרסם כי הרשתות הגדולות, בעיקר שופרסל וקלאב מרקט, מוכרות לציבור מוצרים במחירי הפסד, וכי הממונה על ההגבלים, דרור שטרום, יבדוק אם הורדת המחירים היא בבחינת התנהגות טורפנית שנועדה לחסל את הרשתות הפרטיות.

   

  "נוצר מצב אבסורדי, שבו עבור קמעונאים קטנים כמו מכולות, מינימרקטים ורשתות פרטיות, זול יותר כיום לקנות מוצרים מובילים מרשתות המזון הגדולות מאשר מהיצרנים", אומר אפללו, "היות והרשתות הגדולות מוכרות כיום במחירים טורפניים, שהם מתחת למחיר היצרן".

   

  לדברי אפללו, הוא שוחח עם יצרנים גדולים במשק, וגם הם במצוקה, היות והקמעונאים הפרטיים תוקפים אותם בטענה שהם מוכרים לרשתות הגדולות במחירים נמוכים שמאפשרים את ההנחות הגדולות, למרות שלא כך הוא. הצרכן עלול לשלם מחיר אם החנויות הפרטיות יפלו והרשתות הגדולות יחזרו לשלוט בשוק.

   

  במקביל שלח היום פורום עובדי רשתות המסחר בישראל מכתב לממונה על ההגבלים, בו הוא תובע לפתוח לאלתר בחקירה נגד בעליהם של 12 רשתות שיווק פרטיות, שלדבריהם מעסיקות אלפי עובדים בתנאי העסקה ירודים ובלתי חוקיים. הפורום, הכולל את ראשי ועדי העובדים של שופרסל, רבוע כחול, קלאבמרקט, המשביר החדש לצרכן וקו-אופ ירושלים, טוען כי תנאי ההעסקה הירודים ברשתות הפרטיות יוצרים אפליה בין הרשתות המאורגנות לבין הרשתות הפרטיות ופוגעים בתחרות החופשית.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: טל כהן
  אפללו. נוצר מצב אבסורדי
  צילום: טל כהן
  מומלצים