שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  קריאה אחרונה

  כתבתנו הצטרפה ליום על הסט של "פיק אפ", הדרמה היומית החדשה של ישראל 10, וגילתה מה באמת חושבים שם על כישורי המשחק של בר רפאלי, מה נגה שחר חושבת על עצמה בביקיני, איך נראה הקאמבק של ששי קשת, ומי בעצם גונבת את ההצגה

  07:00 בבוקר באולפני הרצליה.

   

  אני נמצאת על הסט של הבונבון החדש של ישראל 10, הטלנובלה "פיק אפ". בר רפאלי כבר סיימה עם האיפור והשיער, והיא מודיעה בשמחה לדפני המפיקה שהפעם היא מוכנה ראשונה, אז היום לא צריך לזרז אותה. ששי קשת מגיע עם עליצות מרגיזה יחסית לשעה הכל כך מוקדמת, וכל ניסיונותיי לדכא אותו עם העייפות ועם הרגזנות שלי נתקלים בחיוך רגוע. הוא נהנה שהנשים בהפקה מכרכרות אחריו שיתלבש, שיתאפר ושיעבור על הטקסטים, ושום דבר מהלחץ המטורף ששורר במסדרון לא נדבק אליו. ב-8:00 בדיוק הם מתייצבים על הסט לסצינה הראשונה של היום.

   

  שלושה חודשים מפרכים של אודישנים עברו על היוצרים אבנר ברנהיימר, יונתן (ג'וני) קוניאק, התסריטאית מיכל קופר קרן והבמאי עופר ויצמן ("אהבה מעבר לפינה") עד שמצאו את הקאסט המושלם לטלנובלה. הסדרה עוקבת אחר מעלליהם של חברי צוות אוויר בחברת תעופה פרטית בשם "טראנס". השילוב של דיילות חינניות עם עיניים כחולות, טייס מסוקס שמפעיל את הדבר הענק הזה, המטוס, עם טקסט משעשע וצילומים בפריז, נראה מבטיח ביותר.

   

  הסט כשלעצמו מרשים לא פחות. כמו ילדה קטנה שמסיירת בבית ברביות ענק אני מסתובבת בהתלהבות בשני האולמות. הראשון מכיל את הסלון ואת החצר האחורית של בעל חברת התעופה העשיר, המטבח המפואר של אחד הדיילים, חדר שינה וסלון בסגנון יפני של הטייס ואשתו, החדרים המדליקים של שתיים מהדיילות, והפיק-אפ בר. באולם השני נמצא הסלון הדהוי של הפרסרית, חדר בקרה ומטוס שנבנה במיוחד לצילומים, וכולל תא טייס, מושבים צפופים, שירותים, שקיות נשנושים ולחמניות מפלסטיק. רק חסר שיגיע "קן" (למשל, יחיאל אלקבץ, שמשחק את עומר הטייס), ואז נחיה באושר ובעושר בבית החלומות.

   

  09:00 בבוקר.

   

  אנחנו נמצאים בסצינה השלישית בבית משפחת צוקרמן. רפאלי, שמשחקת את נועה, דיילת והבת של שלמה מנכ"ל החברה (קשת), מתחילה להתבלבל. חיים זדרקו, הצלם, שגם עבד ב"אהבה מעבר לפינה", מעיר שהיא נורא נצמדת לטקסטים ורואים במצלמה שהיא מתאמצת. "זה לפעמים מעצבן לעשות רק שתים שלוש חזרות לסצינה. אני מרגישה שלא עשיתי את זה טוב, והלך עליי. אבל זאת הבעיה שלי", אומרת רפאלי.

   

  את לחוצה בגלל שזה תפקיד ראשון שלך ועוד בפריים טיים?

   

  "אני מתרגשת כי אני אף פעם לא שיחקתי, ואני עדיין לא יודעת איך זה ייצא. יש לי מזל שאני מגלמת דמות שמאוד דומה לי בחיים, אז בין אם אני שחקנית טובה או לא, הדמות מתלבשת עליי".

   

  מי זאת נועה?

   

  "היא מאוד קשוחה וסגורה, היא לא נותנת לאנשים להתקרב אליה. זה נראה שהיא אנטיפתית אבל זה מנגנון הגנה, כי היא בעצם נורא פגיעה".

   

  איך את מתמודדת עם לוח הזמנים הלחוץ? את מספיקה לשנן טקסטים?

   

  "רציתי את המסגרת היומיומית, הרגשתי שאני צריכה את זה. הייתי בחו"ל ונורא רציתי לחזור לארץ ולפתח את עצמי. יש לי מזל שיש לי זיכרון צילומי, אז מספיק שאני אקרא פעם פעמיים את התסריטים ואני זוכרת בעל פה. בערב אני נפגשת עם החברות והן עוברות איתי יחד על הטקסטים. ברור שלפעמים אני שוכחת מילים, כמו לדוגמה, פעם אחת לא הצלחתי להגיד את המילה 'תירגע', וכל היום היו צריכים לעבוד איתי על זה".

   

  את כבר מוכנה לבאזז שיהיה אחרי שהתוכנית תעלה?

   

  "אני כבר רגילה לזה. לפני כמה ימים אמרתי למקס אולארצ'יק (שמשחק את אחיה, אדם - נ"ר) שהוא עוד לא יודע מה הולך להיות לו עוד מעט. אני הכי לא הייתי מוכנה לזה בעולם, וזה בא לי ביום, אז לו זה יבוא בשעה. אמרתי לו שייהנה מהאנונימיות כל עוד היא קיימת, וכשהבאזז יתחיל שייקח את זה באיזי".

   

  10:00 בבוקר.

   

  ויצמן יורד לביים את קשת, רפאלי ואת לואו דזיה, שחקנית סינית שמגלמת את דמותה של לינג, מנהלת משק הבית של משפחת צוקרמן, עם גרדרובה של נערת הוואי על אקסטזי. לסט מצטרפת מרינה שויף שמשחקת את הלנה שטקין, מנכ"לית החברה, במראה של קרואלה דה-ויל המרשעת מ"על כלבים וגנבים".

   

  פניה המדהימות של רפאלי כובשות את המסך, ובין אנחת קנאה אחת לשנייה אני מהמרת עם עצמי שהיא הולכת להיות המרעננת הרשמית של הקיץ. זדרקו, הצלם, כאילו קרא את מחשבותיי (כלומר, הצקתי לו בשאלות), והוא מסמן בנחרצות את הכוכבות שהולכות לעשות את זה בשבילו. "אוולין הגואל עושה כאן את תפקיד חייה. אם היא מצליחה לגרום לצוות שלם לצחוק במשך כל היום זה אומר הרבה. ההפתעה שלי היא נגה שחר, היא מזכירה לי את מירי בוהדנה של לפני שנתיים, שכולם חשבו שהיא רק פרצוף יפה והתגלה שהיא שחקנית טובה ובן אדם נחמד, ונגה בדיוק כזו".

   

  אלעד ג'רבי, התפאורן, חושב שרפאלי עוד צריכה להתבשל קצת ושקשת הולך להיות הדבר החם של הסדרה. ויצמן צורח שיהיה כבר שקט, ואני מיד מלשינה שהם התחילו לדבר איתי כשאני סתם ישבתי לי בצד וניסיתי ללעוס את הנשנושים מפלסטיק.

   

  ברקע רפאלי וקשת מתחנפים אחד לשנייה (קשת: "את לא צריכה פנס, את הפנס". רפאלי: "אתה צריך לקבל את כל האור"), ושעת הצהריים מגיעה בצעדים כבדים. יש תחושה שיש האטה בקצב תקתוק הסצינות. "כמו שאת רואה", ממלמל קשת לעברי, "העבודה פה אפורה לחלוטין, זה לא זוהר כמו שזה נראה".

   

  למה החלטת לחזור לטלוויזיה?

   

  "אני אוהב להיות עסוק כל הזמן, להיות מופתע ומגורה מחדש. הלחץ לא חדש לי, אל תשכחי שאני עשיתי את התוכנית 'שלוש ארבע חמש וחצי' שרצה ארבע שנים, ואז כל המדינה ראתה את זה".

   

  מי יכול לשכוח? אתה חושב ש"פיק אפ" תעשה לך את מה ש"השיר שלנו" עשתה לחנה לסלאו?

   

  "זה טוב?".

   

  בטח שטוב. אתה לגמרי מנותק מהטלוויזיה?

   

  "אני לא מאוד מעורה בדמויות שם, אבל יצא לי לפגוש את אפרת בוימולד וידעתי מי היא".

   

  קשת, רפאלי, שויף ודזיה מסיימים את הסצינות שלהם והולכים לדרכם, והגואל מגיעה הישר לכיסא החם של הספר, ברק בן חיון, כדי שידביק לה את תוספות השיער שהתפרקו. אני מספרת לה על המחמאות שנתן לה זדרקו, ובן חיון מצטרף לשמחה. "כל העיתונים מתעניינים בבר, אבל היא לא שחקנית, היא דוגמנית והיא עושה תפקיד רגיל. אוולין עושה תפקיד מדהים".

   

  הגואל מתמוגגת. "הכותבים חולים על ברוריה, הדמות שאני מגלמת. השחקנים כל הזמן אומרים לי, יואו, איזה זונה, איזה סצינות קיבלת".

   

  ברקע המפיקות צועקות על בן חיון שיזדרז עם התסרוקת, ואלדד פריבס, שמשחק את הדייל הפלרטטן רז סגל, מגיע לחדר האיפור עם צליעה קשה ברגל וחתך באוזן - תוצאה של תאונת גלישה. יכול להיות שזו הטראומה מהתאונה, אבל פריבס לא מצליח להוציא מהפה רצף של שני משפטים. לא נגעתי.

   

  אתה מוכן לבאזז שיבוא בעקבות שידור הפרקים?

   

  "מה זה באזז"?

   

  הד תקשורתי.

   

  "מה זה קשור אליי"?

   

  כי אתה מופיע בטלנובלה הכי חמה של הקיץ. כי אתה גבר סקסי, שאני אמשיך?

   

  "מה שיבוא מן אללה".

   

  עם מי אתה הכי נהנה לעבוד?

   

  "איתך".

   

  אחרי ארוחת הצהריים מגיעה לסט נגה שחר, שבילתה את הבוקר בצילומי חוץ שנעשו בים עם מיכל לוי, שמשחקת בסדרה את חברתה יסמין. הצלם שלנו קופץ עליה ומצלם תמונות שלה עם הביקיני והיא מתעצבנת. אחרי כמה שניות של הוצאת קיטור לכל עבר היא מזדרזת להיכנס למדים ומספרת לי על הדמות שהיא משחקת. "שירה מסובבת את כולם על האצבע הקטנה שלה. היא קצת טורפת גברים וכמובן שמתחת לפני השטח, נו. את מבינה".

   

  האם שירה היא נגה?

   

  "ממש לא. בהתחלה נפלתי לשם ואמרתי שכן, אנחנו דומות, אבל ככל שלמדתי את הדמות למדתי שגם כשהייתי בתקופת ה'שירה' שלי, במרכאות, לא הייתי כזו. ברגעיי הגרועים ביותר הייתי מחוברת לעצמי".

   

  שירה ונועה לא סובלות אחת את השנייה, זה משפיע על היחסים שלך עם בר?

   

  "כל הזמן שואלים אותי על התחרותיות עם בר, וזה לא קיים. אני הרוסה עליה. כשצילמנו בפריז בצילומי חוץ, ישנו ביחד בחדר וזה היה אחלה גיבושון. אם אני אתעצבן עליה אני כבר אתקשר אלייך".

   

  עם מי את הכי אוהבת לשחק?

   

  "עם מיכל לוי. נוצר בינינו קשר על המסך עוד באודישנים. הסתכלתי עליה אז ואמרתי לה, חכי, חכי, עוד ניפגש על הסט. היתה לי תחושת בטן מטורפת".

   

  זה לא מלחיץ לשחק בתפקיד מרכזי בלי רקע במשחק?

   

  "בשבועיים של הצילומים כבר הספקתי לעבור משבר. היתה סצינת בגדי ים והיה כתוב בתסריט ששירה נראית מדהים עם בגד הים, וזה הלחיץ אותי. מאיה, עוזרת הבמאי, הרגיעה אותי ואמרה לי לצעוק את נשמתי, וזה מה שעשיתי. אחר כך הלכתי לעופר והוא ישר הרגיע אותי. יש לו השפעה מטורפת".

   

  מה את מצפה שיקרה לך בעקבות הסדרה?

   

  "אין לי ציפייה שיקרה משהו, רק שתעלה כבר, אין לי סבלנות".

   

  "פיק אפ", א'-ה', 21:00, ישראל 10.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חנוך גריזיצקי
  דוגמנית או שחקנית? רפאלי
  צילום: חנוך גריזיצקי
  צילום: חנוך גריזיצקי
  מפתיעה. שחר
  צילום: חנוך גריזיצקי
  צילום: חנוך גריזיצקי
  עליצות מרגיזה, יחסית לשעה המוקדמת. קשת
  צילום: חנוך גריזיצקי
  צילום: חנוך גריזיצקי
  מראה של קרואלה דה-ויל. מרינה שויף
  צילום: חנוך גריזיצקי
  לאתר ההטבות
  מומלצים