שתף קטע נבחר

"מאבטחי התחבורה הציבורית איבדו כל רסן"

כך כתבה שופטת בית משפט השלום בתל-אביב, מרים דיסקין, שהאריכה את מעצרם של שלושת המאבטחים החשודים שהיכו ופצעו אנושות תמהוני שניסה לחטוף נשק משוטר

"המאבטחים איבדו כל רסן ופעלו בברוטליות לא פרופורציונלית". כך קבעה היום (ד') שופטת בית משפט השלום בתל-אביב, מרים דיסקין, בדיון בהארכת מעצרם של שלושת המאבטחים החשודים שהיכו אתמול תמהוני ברכבת ארלוזורוב בתל-אביב.

 

מעצרם של המאבטחים רונן סין, בן 23 מתל-אביב, אנדלמו אדלה, בן 23 מבאר שבע ובלטז בקה, בת 22 מאשדוד הוארך בשלושה ימים.הם טענו שהתמהוני ניסה לחטוף נשק משוטר בתחנת רכבת מרכז בעיר ואף תקף אחד מהם. המשטרה חוקרת את השלושה בחשד לגרימת חבלה חמורה ולתקיפה בתנאים מחמירים.

  

נציג המשטרה, רס"ר שחר גאון, אמר בדיון כי שלושת החשודים, להם אין עבר פלילי, תקפו אדם וכעת יש חשש ממשי לחייו. לדבריו, המשטרה מנסה לאתר עוד מאבטחים שהשתתפו במה שכינה כ"לינץ'".

 

בבית המשפט הוברר כי השוטר, ממנו על-פי החשד ניסה התמהוני לחטוף את הנשק, פנה למאבטחת, סיפר לה על הנעשה והמשיך למקום עבודתו. המאבטחת עידכנה את חבריה והם מיהרו לפעול.

 

על-פי החשד, רונן סין הוריד את החשוד מהאוטובוס, ואז שני חבריו, שהגיעו למקום יחד עם שוטר נוסף שהיה בדרך למקום עבודתו, ניסו לרתק את המתלונן. לדברי רס"ר גאון, השוטר שהיה שם מנע מאזרחים להגיע למקום ולאחר מכן עצר את אחד המאבטחים מלהמשיך ולהכות את התמהוני.

 

הסניגור: המאבטחים בהיסטריה

 

פרקליטם של השלושה, עורך הדין ברוך קפלינסקי, טען כי "מדובר בשלושה צעירים, ללא עבר פלילי, שמגנים על האוכלוסיה". עוד אמר קפלינסקי כי "200 מאבטחים של התחבורה הציבורית לא יצאו היום לעבודה, כי הם בהיסטריה. השלושה פעלו בדיוק לפי ההוראות. ונכון שהיו חילופי מהלומות, אבל מדובר באדם שהשתולל".

 

השופטת מרים דיסקין כתבה בהחלטתה כי "אין ספק שתחילתו של האירוע העיד על אדם תמהוני, שהתנהג בצורה מוזרה כאשר ניסה ליטול את נשקו של שוטר, שהוא עצמו לא טרח לרדוף אחריו כלל בשל התרשמותו מאישיותו, אך דיווח על כך למאבטחת".

 

בהמשך כתבה השופטת דיסקין כי "אכן אותו תמהוני תקף את המאבטח סין, אולם בשלבים המאוחרים יותר, כאשר השלושה ניסו להשתלט עליו, הם איבדו כל רסן ופעלו בברוטליות לא פרופורציונלית מאותו שלב ואילך. לא רק שחומר החקירה אינו מצביע שהאיש מעד ונחבל תוך כך בראשו, אלא להיפך, התמונה הכוללת הינה שהוכה קשות גם בראשו ונחבל תוך כדי ניסיון המאבטחים להשתלט עליו". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
המאבטחים בבית המשפט
צילום: אבי כהן
מומלצים