שתף קטע נבחר

פרץ: נדמה שאני מתרסק, אבל אני בשחקים

יו"ר ההסתדרות, ח"כ עמיר פרץ, משיב אש בעקבות החלטת ועדת הכנסת שלא לאפשר לו לכהן בשני התפקידים: "המהלך הזה רק יגביר את התחושה בציבור שהליכוד איבד כל רסן. הגלגל הפוליטי ענק, ולעתים אתה מגיע לתחושה של התרסקות, אבל יש לגלגל הזה תכונה שהוא לא עוצר לרגע"

ח"כ עמיר פרץ ספג היום (ד') מהלומה קשה בנוגע למעמדו, בעקבות ההחלטה שלא לאפשר לו לכהן בשני תפקידיו במקביל - כיו"ר ההסתדרות וחבר כנסת. הערב (יום ד'), בראיון ל-ynet, הוא מאשים את אנשי הליכוד, שינוי והאיחוד הלאומי, שיזמו את החוק, בניסיון לחסל אותו פוליטית.

 

אם יעבור החוק במליאה לאחר שאושר היום על ידי ועדת הכנסת, ייאלץ פרץ, המועמד לראשות מפלגת העבודה, לבחור בין כהונתו בראשות ההסתדרות לבין כהונתו במשכן. "ככל שהרוחות לוהטות יותר, אני רואה במשימה שלי אתגר גדול יותר", אמר ח"כ פרץ. "אני מקווה שנצליח להתגבר על המכשלה הזאת. הליכוד צריך להבין שזה יחזור אליו כבומרנג. ברור שמדובר פה בקרב פוליטי אסטרטגי שהחליטו עליו בליכוד, ויש לזה הכשר רשמי".

 

"הליכוד איבד כל רסן, והמהלך הזה של גדעון סער רק יחזק את התחושה הזאת בציבור", אמר. "הליכוד מוכן להשתמש בכל הכלים על מנת להמשיך לגזור את גזירותיו. אני חושב שהציבור הרחב של הליכוד רק יגביר את תמיכתו בי בעקבות המהלך הזה".

 

פרץ: זה מהלך מקומם

 

ח"כ פרץ, שנשמע בשיחה פגוע ומעט עצוב, מאשים את ח"כ סער בניסיון מכוון להחליש את ההסתדרות ולפגוע בעומד בראשה. לדברי פרץ, "סער מוביל מהלך שמטרתו להחליש אותי ואת ההסתדרות, מתוך ידיעה ברורה שהיריב האמיתי שיכול להיות לליכוד בסיבוב הבא זה אני. סער לא מסתיר זאת, גם אם הוא לא אומר זאת לתקשורת. זה מהלך די מקומם.

 

"אותה קבוצה של חברי כנסת שהיום תמכה בביטול כפל התפקידים, התנגדה בעבר לעניין הזה בגלל אברהם הירשזון, שהיה יו"ר ההסתדרות הלאומית. מאוד מוזר שיש פה שילוב של נסיבות. יש פה ניסיון לחיסול פוליטי ויש גם פגיעה אישית בי. אין פה רק כיפופי ידיים. יש פה רצון להחליש את מעמד העובדים והגמלאים".

 

פרץ טוען כי הפגיעה במעמדו לא מדאיגה אותו, גם אם נדמה שהוא עומד בפני התרסקות פוליטית. "אני לא עצוב בגלל מהלכים פוליטיים", הוא מסביר. "הגלגל הפוליטי ענק, ולעתים אתה מגיע לתחושה של התרסקות. אבל יש לגלגל הזה תכונה שהוא לא עוצר לרגע. אני מסתכל על זה שאני באוויר, בשחקים, אבל מי שמנדנד את הגלגל חזק בבסיס, נדמה לו שאני נופל ומתרסק. כבר עברתי מהלכים פוליטיים של רגע לפני התרסקות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
עמיר פרץ. זועם
צילום: מיכאל קרמר
צילום: אלכס קולומויסקי
גדעון סער. מוביל מהלך נגד פרץ?
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים