שתף קטע נבחר

שכם: החמושים נגד "כוכב נולד"

חמושים מהפתח ומהחמאס זעמו על הופעתו של ה"כוכב נולד" הפלסטיני, עמאר חסן, בפסטיבל הבינלאומי בשכם. הם פרצו למקום עם רובי קלצ'ניקוב והפסיקו את ההופעה. המופתי הפלסטיני: "מזלזלים בדם השאהידים הפלסטינים"

אצלנו יש שערוריות SMS, אצל הפלסטינים הכל נגמר עם קלצ'ניקוב: עשרות חמושים פלסטינים הפסיקו אמש (ג') ביריות את הופעתו של הזמר הפלסטיני עמאר חסן, הפיינליסט מהשנה שעברה של תחרות ה"סופרסטאר", הגרסה הערבית של כוכב נולד.

 

כ-3,000 צופים הגיעו להופעה שהתקיימה במסגרת פסטיבל פלסטין הבינלאומי באוניברסיטת א-נג'אח בשכם. כשעה לאחר תחילת ההופעה, כאשר הצופים הנלהבים ליוו את חסן בשיריו, פרצו למקום חמושים, חלקם פעילי חמאס, אחרים פעילי פתח, וחלק מוכרים כשייכים למנגנוני הביטחון הפלסטינים.


"בוא תפסיק לשיר" בגרסת שכם (צילום: איי.פי)

 

הם דרשו להפסיק את האירוע בטענה שזה זלזול בדם השאהידים הפלסטינים ואינו תואם את מצב הרוח ואת המצוקות שעובר העם הפלסטיני. לאחר דקות ארוכות של עימותים, בעיקר בין החמושים לבין אנשי הביטחון של האוניברסיטה, הצליח חסן להסתלק מהמקום בחסות חמושים, שנכחו בהופעה.

 

האירוע עצמו מעיד על המתיחות החברתית סביב קיומו של הפסטיבל, שהשנה שב להתקיים לאחר הפסקה מאז תחילת האינתיפאדה. ב-ynet דווח בשבוע שעבר שהנהלת הפסטיבל התלוננה על כך שחלק מהזמרים, האמנים והלהקות שהיו אמורים להגיע לשטחים לא קיבלו היתר כניסה מהמנהל האזרחי.

 

אפילו המופתי התגייס נגד

 

בשכם אף שקלו את האפשרות לבטל את הפסטיבל במחאה על המדיניות הישראלית, אך בסופו של דבר הוחלט לקיים את הפסטיבל . למארגנים חיכתה הפתעה - התנגדות עזה בקרב הגורמים הדתיים וחוגים רחבים בציבור הפלסטיני. תנועת החמאס גינתה את קיום הפסטיבל והמועצה בקלקיליה שבשליטת החמאס אף מנעה קיום הופעות מטעם הפסטיבל בתחומי העיר. גם במקומות אחרים בשטחים לא התאפשר לקיים מספר מופעים.

 

המופתי הפלסטיני, עכרמה סברי, תקף אף הוא בהודעה מיוחדת את קיום הפסטיבל, שלדבריו "יש בו אלמנט של זילות כבודם של הקורבנות הפלסטינים, ואלמנטים של פגיעה בדת, כמו הופעות משותפות של גברים ונשים".

 

בהנהלת הפסטיבל אומרים כי הם נחושים להיאבק על הזכות להמשיך לקיים תרבות חופשית בשטחי הרשות. במסגרת הפסטיבל הופיעה אתמול להקה איטלקית על גדר ההפרדה באבו-דיס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים