שתף קטע נבחר

טל בנין: "אם אשאר בבית"ר אנחנו יכולים לקחת אליפות"

קשר בית"ר ירושלים פותח פה בעקבות הסחבת במו"מ איתו: "אם לא יקבעו איתי פגישה עד סוף השבוע, אהיה פטור מההתחייבות המצפונית שלי כלפי הקבוצה, ועם ציבור אוהדי בית"ר הסליחה". למרות זאת, בנין לא מעוניין לעזוב את טדי: "הרצון שלי הוא חד משמעי - לשחק בבית"ר"

טל בנין שובר שתיקה. הקשר ששיחק בחצי העונה שחלפה בבית"ר ירושלים הגיב לקריאה של המאמן אלי אוחנה ליצור קשר עמו ועם ההנהלה, על מנת לשוב ולשחק עונה נוספת בקבוצה. בנין תיאר ל-ynet את השתשלות העניינים מסיום העונה שעברה והסביר מדוע בעצם הוא ובית"ר נמצאים בנתק.

 

"עד עכשיו שתקתי כי זה האופי שלי", אמר בנין. "אני נוהג לעשות יותר ולדבר פחות. הרצון שלי הוא חד משמעי - לשחק בבית"ר ירושלים למען הקהל הנהדר הזה, בשביל אלי אוחנה שהאמין בי ואיפשר לי לעשות קאם-בק. אם בית"ר ייענו לדרישותיי בחיוב העניין ייסגר מייד, גם אם אקבל הצעה כפולה מקבוצה מתחרה. נציג מטעמי שפתח במו"מ עם בית"ר לא מנהל מו"מ עם אף קבוצה עד להוראה ממני, וזאת מתוך כבוד לקבוצה ובגלל שאני לא יורק לבאר שאני שותה ואולי אשתה ממנה שוב. כמו כן, אין בכוונתי לחכות עד אין קץ, גם לי יש גבול".


טל בנין באימון בית"ר. לא פנו אלי עד היום (צילום ארכיון: גיל יוחנן)

 

- האם בית"ר היו רציניים בשיחות מסיום העונה שעברה?

 

"בטרם הסתיימה העונה פנה אלי אברהם לוי מייד אחרי אימון כשאני עדיין נוטף זיעה, מתנשם ומתנשף, ושאל מה הדרישות שלי לעונה הבאה. הופתעתי, אך הגבתי שברצוני לסיים את העונה ולאחר מכן, אם אהיה בתוכניות של הקבוצה, אז שינהלו מו"מ עם נציגי, שעמו הם סיכמו קודם לכן.

 

"ואכן, בתום העונה הם נפגשו איתי ונציגי הציב את דרישותיי. לאחר מכן הם נפגשו שוב, כאשר במפגשים אלו נציגי התמקד בגביית החוב והמו"מ לגבי העונה הבאה. מתוך כבוד לאלי אוחנה, שביקש שאצטרף למפגשים, אכן הצטרפתי וקיבלתי הצעה נגדית שלא הסכמתי לה. רק ב-16 או ב-17 ביוני, במפגש הרביעי שלי איתם, קיבלתי את המגיע לי ומאז לא היתה כל פניה אלי עד היום, כשבבית"ר היו צריכים להחזיר לי תשובה בנוגע לדרישותיו".

 

אוחנה קרא לך לחזור. אתה מתכוון להרים את הכפפה?

 

"אין כפפה להרים. אני חוזר ואומר כל הזמן שאני רוצה לשחק בבית"ר. יתרה מזאת, אני זה שמחכה לתשובה למרות שהתעלמו ממני מה-16 ביוני. אני לא מנהל מו"מ עם קבוצות אחרות מתוך כבוד לקהל ולאוחנה. היה הרבה יותר פשוט ומכובד לפנות אליי או לנציגי ולומר שמוכנים לדרישות שלי במקום לזלזל באינטלגנציה של אוהדי בית"ר ירושלים.

 

"יתר על כן, אם לא יקבעו פגישה עם נציגי או איתי עד סוף השבוע הזה אהיה פטור מההתחייבות המצפונית שלי כלפי בית"ר ונציגי ינהל מו"מ עם קבוצות אחרות. עם ציבור אוהדי בית"ר הסליחה. השתדלתי להעביר עוד עונה איתכם אך כנראה שיש אנשים ששמים רגליים למהלך שכזה".

 

- איפה תהיה בית"ר בעונה הבאה ביחס לקבוצות שהתחזקו?

 

"אני יכול לומר על עצמי שאני ווינר ביסודי ותמיד רואה לנגד עיני את האליפות. במידה ואשאר בבית"ר ועם חיזוק מתאים אנחנו יכולים לקחת אליפות. אך עניין החיזוק לא מתפקידי, זהו עניין המאמן וההנהלה ובינתים אני מבין מהעיתונות שיש בעיות בנושא החיזוק".

 

עופר טלקר: "בית"ר לא יצרו איתי קשר, לא אחכה להם"

 

המגן הוותיק עופר טלקר הולך ומתרחק מבית"ר ירושלים. השחקן לא הגיע לסיכום עם הקבוצה והיום אמר ל-ynet: "כבר בדקתי אופציות אחרות. בית"ר לא יצרו איתי קשר ולא אחכה להם יותר. נכון לעכשיו, כיוון שלא התקשרו אלי לגבי חזרה לאימונים נראה שלא אמשיך בבית"ר".

 

מי שעשוי לפתור את בעיית המגן הימני הוא תומר חליבה. השחקן סיכם בבית"ר, שהציעה עבורו 25 אלף דולר דמי השאלה. גורם בבית"ר: "יש סיכום עקרוני עם חליבה, עכשיו נותר רק לחתום עם באר שבע".

 

בבית"ר עדיין לא הצליחו לפתור את התסבוכת בהעברתם של שני הקונגולזים, הקשר מזואה אנסומבו והחלוץ ג'ף טוטאנה. ראשי בית"ר מנהלים שיחות תכופות עם יו"ר הרשות לבקרת תקציבים, יאיר רבינוביץ', שאמר: "לפי ההסכמים הנמצאים בידינו, השחקנים שייכים עדיין להפועל חיפה, אלא אם כן יחליט מוסד שיפוטי אחרת. בית"ר חייבת לקבל הסכמה של הקבוצה שהיא בעלת הכרטיס".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר כהן
טל בנין
צילום: מאיר כהן
צילום: תמיר בר גיג
עופר טלקר. לא מחכה לבית"ר י-ם
צילום: תמיר בר גיג
מומלצים