שתף קטע נבחר

המשטרה "תפסה" על 175 קמ"ש; שופט: לא הגיוני

תושב מודיעין הצליח להוכיח כי לא ייתכן שנהג ב-175 קמ"ש בכביש 6, ושוטר הצליח לקלוט את המהירות במד הלייזר וגם לתפוס אותו בשולי הכביש. השופט השתכנע וקנס אותו רק בעוון עבירה קלה יותר

בית המשפט לתעבורה בפתח תקווה זיכה הבוקר (יום ה') נהג שהואשם בנסיעה במהרות של 175 קמ"ש, לאחר שהשופט קבע כי העובדות שהציגה המשטרה "אינן הגיוניות".

 

בחודש ינואר נסע הנהג, תושב מודיעין, בכביש חוצה ישראל. במהלך נסיעתו, על פי טענת המשטרה, הוא נתפס במד מהירות לייזר כשהוא נוהג במהירות 175 קמ"ש. השוטר שעצר אותו רשם את דבריו, לפיהם נסע במהירות של 125-130 קמ"ש "בלבד", בגלל שמיהר. 

 

אך כתב האישום ייחס לו עבירת תעבורה חמורה של נסיעה במהירות של 170 קמ"ש במקום 110 קמ"ש המותרים בכביש. בדיון בבית משפט הכחיש הנאשם באמצעות סניגורו, אורן בושרי, את הטענה. במהלך המשפט העיד השוטר וסיפר כי ראה את מכוניתו של הנאשם כשהיא נוסעת בנתיב הימני, ומד הלייזר הראה מהירות של 175 קמ"ש. השוטר טען כי אף הראה לנהג את המהירות שנרשמה במד, והוסיף כי נסע אחרי הרכב כ-500 מטרים, ואף היה איתו בקשר עין רצוף עד לעצירת הרכב בשוליים.

 

לשאלת עו"ד בושרי, כיצד הצליח לעצור את הרכב שנסע במהירות 175 קמ"ש תוך 500 מטרים השוטר לא הצליח להשיב.

 

בדיון טען עורך הדין כי אם השוטר הצליח לעצור את מרשו תוך 500 מטרים היה עליו לנסוע במהירות של למעלה מ-300 קמ"ש, מהירות בלתי סבירה ובלתי אפשרית. הנאשם חזר והדגיש כי לא ייתכן שנסע במבהירות של 170 קמ"ש.

 

בפסק הדין החליט השופט שלמה נחשון אטינגר לזכות את הנאשם מהמיוחס לו וקבע: "בית המשפט התרשם מעדותו הכנה של הנאשם, בנוסף לכך שבעדות השוטר חסרים הסברים כיצד הצליח להדביק את רכב הנאשם שנסע לטענתו 170 קמ"ש תוך 500 מטרים". השופט הרשיע את הנאשם על פי הודאתו בעבירה קלה יותר מסוג ברירת קנס וגזר עליו 250 שקלים קנס ושלילת רשיון על תנאי למשך שלושה חודשים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוצה ישראל (ארכיון)
צילום: מיכאל קרמר
עו"ד בושרי
מומלצים