שתף קטע נבחר

גולשי לונדון מדווחים מהשטח

עומס רב הורגש באתרי החדשות הבריטיים בשעות הצהריים, בעקבות הפיגועים במרכז לונדון. האינטרנט סיפק מגוון ערוצים אלטרנטיביים מהשטח

עומס רב הורגש באתרי החדשות הבריטיים בשעות הצהריים, כאשר גולשים מכל העולם נהרו אליהם בניסיון לדלות פריטי מידע חדשים אודות הפיגועים במרכז לונדון. למרבה המזל, האינטרנט סיפק מגוון ערוצים נוספים מהשטח.

 


תקועים ברכבת התחתית. צילם: קית תג, תחת רישיון Creative Commons

 

התמונה המרשימה שנראית מעלה, שצולמה באמצעות טלפון נייד עם מצלמה, ממחישה באופן חד ומצמרר את רגעי האימה ברכבת התחתית. אלפי דנן מאתר moblog.co.uk, בו פורסמה התמונה במקור, סיפר ל-ynet כי הצלם הוא קית תג, שנסע בקו הצפוני של הרכבת התחתית כאשר הטיוב הלונדוני נעצר פתאום והחלל התמלא בעשן. "אנשים ניפצו את החלונות כדי להימלט ומאוחר יותר חולצו דרך המנהרה", כתב דנן בדואר האלקטרוני, "הצלם סובל משאיפת עשן אך מלבד זאת הוא בסדר".

 

הגולשים עדכנו בסלולר ובבלוגים

 

דנן לא היה היחיד שתיעד את האירוע. גולשים המצוידים בטלפונים סלולריים שיגרו תמונות מהאיזור לאתרי תמונות קהילתיים, ותושבי האיזור עדכנו על המראות הנראים מחוץ לחלון ובטלוויזיה ביומני רשת אישיים וקבוצתיים. בלוגרים עדכנו ברשת מידע שנמסר להם מקרובים, חברים ועמיתים לעבודה.

 

קשה לכנות את הדיווחים האלה חדשותיים, שכן הם מתובלים בפאניקה, תקווה ואי ודאות, ולעתים המדווחים, המתגוררים בלונדון, התקשו לדעת מה קורה מספר מטרים מביתם, והפנו לידיעות באתרי החדשות הגדולים, אך מהווים ערוץ אלטרנטיבי אנושי, חשוב ואינפורמטיבי ברגעים בהם איש אינו יודע בוודאות לתאר את התמונה במלואה.

 

"הלכתי לכיוון הטיוב (הרכבת התחתית) ב-9:30 בבוקר", כתב הגולש "redfernbooks" בבלוג האישי שלו, "התכוונתי לטייל במרכז לונדון כשהתבשרתי כי כל הרכבת שותקה והעיר נסגרה עקב הפיגועים...המצב הוא די כאוטי. כולם מנסים לאתר דרכים חלופיות להגיע לעבודה או לבית הספר. תחנות האוטובוס עמוסות והרחובות מלאים באנשים עם חליפות, המדברים בטלפונים סלולריים".

 

"כל התקשורת הסלולרית באיזור קרסה, בכל הרשתות. אנחנו שומעים הרבה סירנות", דיווח הגולש Drexen בבלוג הקבוצתי Metafilter. "אני גר במרכז העיר ועובר באיזורי הפיצוצים כל הזמן", כתב הגולש "nthdegx". "חברה שלי נמצאת באיזור ואני לא מצליח למצוא אותה". מאוחר יותר הוא כתב שהחברה נמצאה.

 

פניקה ברחובות לונדון

 

"ד"ש מהעיר לונדון", כתב "plep", "הכל בסדר איתנו, אך ניכרת פאניקה. התבקשנו לסגור את החלונות ולהתרחק מהם. אנשים מתרוצצים בחוץ". "איזור הביג באנג (משחק מילים באנגלית - צירוף של הביג בן ו'פיצוץ גדול')

ורחוב ליברפול פונו", כתב גולש באתר הבלוגים הסלולריים moblog.co.uk, וצירף תמונה יפה המתעדת את הפינוי.

 

באיזור שיתוף התמונות Flickr פורסמו במהרה תמונות חדשות מאירועי היום, תחת התג "לונדון" (עוד על מהפכת התגים - בכתבה הבאה). תוך מספר שעות גולשים העלו עשרות תצלומים, ובהם צילומי מסך מתוך מבזקי החדשות של הערוצים הבריטיים, תמונות של אנשים מתגודדים ברחובות וליד מסכי טלוויזיה, ותנועה ערה של רכבי משטרה במרכז העיר.

 

גולשים שביקשו לקבל עדכונים חדשים מלונדון באמצעות בלוגים ואתרי חדשות התקשו לעמוד בשטף המידע החדש ומאות האתרים שדיווחו בו זמנית. על הבעיה הזו הקלו מרכזי חדשות כמו Google News שסיפק עדכוני חדשות ממאות אתרים ברשת ו-technorati.com, שסיפק את עדכונים מבלוגים ברחבי הרשת, שרוכזו כולם תחת התג london underground.

 

ומי שביקש להתעדכן היישר מהשטח ממקור ראשון יכול לגלוש לאתר londonbloggers, המרכז קישורים לבלוגרים המתגוררים בלונדון על פי קרבתם למסלולים של הרכבת התחתית. עם זאת,

אין באתר רשימה של בלוגים שעודכנו לאחרונה, כך שכדי לדעת אילו בלוגים עודכנו בשעות האחרונות צריך "לטייל" על מפת הרכבת התחתית באתר ולבקר בכל בלוג בנפרד.

 

אתר weblogs.co.uk מרכז ברשימה עדכונים מתוך בלוגים של גולשים בריטיים, שעודכנו בשעות האחרונות. עדכוני ה-RSS כוללים קישורים לקטעים מבלוגים הכוללים תמונות, הפניות לאתרי חדשות, תיאוריות קונספירציה, הבעת תנחומים, הצעות לממשל המערב ומה לא.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלט המבשר על סגירת הרכבת התחתית, מתוך Flickr
מומלצים