שתף קטע נבחר

צילום: איי פי

לאחר הפיגועים: כוננות בארה"ב ובאירופה

בארה"ב לא לוקחים סיכונים והעלו את רמת הכוננות מבינונית לגבוהה. שוטרים ומאבטחים חמושים ברובים סרקו את הרכבת התחתית בוושינגטון ותגברו את האבטחה גם בניו-יורק. גם בכמה מדינות באירופה הועלתה רמת הכוננות

מיד עם היוודע על דבר גל הפיגועים בלונדון, הועלתה רמת הכוונות בכמה ממדינות אירופה וכמובן שבארה"ב, שם הועלתה רמת הכוננות מבינונית לגבוהה ("כתום"). בוושינגטון, חיילים ושוטרים מצוידים ברובים ובכלבי גישוש, ירדו לתחנות הרכבת התחתית וסרקו אחר חפצים ואנשים חשודים. השירותים בתחנות המטרו נסגרו לקהל הרחב.

 

 


מאבטחים פשטו על הרכבת התחתית בוושינגטון (צילום: רויטרס)

 

משטרת הקונגרס עצרה לבדיקה אוטובוסים שהתקרבו לגבעת הקפיטול. שמירה מוגברת הוצבה סביב השגרירויות הזרות בבירת ארה"ב, בעיקר סביב השגרירות הבריטית, שבה ביקרה מזכירת המדינה, קונדוליזה רייס, להביע את תנחומיה. בלילה יגיע שגריר ישראל לפגישה עם השגריר הבריטי.

 

השר לבטחון פנים, מייקל צ'רטופ, הודיע שממשלת ארה"ב העלתה את רמת הכוננות בתחבורה הציבורית ברחבי ארה"ב. הכוננות הועלתה בתוך הערים ובפרברים במסילות הרכבת, ברכבות התחתיות ובאוטובוסים העירונים. בארה"ב לא קיבלו מידע מודיעיני ממוקד על כוונת מחבלים לבצע פיגועים.

 

בלא קשר להעלאת רמת הכוננות הארצית, מיהרה המשטרה המקומית בכמה ערים מרכזיות להגביר את האבטחה ברכבות התחתיות וברכבות הנוסעים. בערים וושינגטון, ניו-יורק, לוס-אנג'לס, שיקגו ובוסטון, תוגברה האבטחה בגשרים, במנהרות ובמתקנים רגישים. אמצעי הבטחון הוגברו בנמלי התעופה והים ברחבי המדינה.

 

חברת הרכבות הגדולה בארה"ב "אמטרק" הגבירה את מספר השוטרים ואנשי האבטחה ברכבות, בתחנות ולאורך המסילות.

 

משטרת ניו-יורק גייסה לעבודה אלפי שוטרים בחופשה. קצינים ממשמרת הלילה התבקשו להמשיך בעבודתם במשך היום. בתחנות הרכבת "גרנד סנטרל" ו"פנ-סטיישן" ובתחנות הסאבווי, נראו שוטרים מצויידים בתתי-מקלע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אבטחה מוגברת בוושינגטון
צילום: רויטרס
צילום: איי אף פי
מאבטחים גם בניו-יורק
צילום: איי אף פי
מומלצים