שתף קטע נבחר

ארבל אלוני, רוצחו של דרק רוט, מתחתן

ארבל אלוני הוא אסיר בן 25, שמרצה עונש מאסר ארוך לאחר שרצח לפני כ-11 שנים את נהג המונית דרק רוט. שרון היא סטודנטית לחינוך אותה פגש לפני חמש שנים, כאשר כתבה עבודה על מצוקת נוער. בספטמבר הקרוב הם יתחתנו. הסיפור המלא מופיע במקומון "על השרון" מבית ידיעות תקשורת

ארבל אלוני, אסיר בן 25, עלה לכותרות כאשר יחד עם משה בן-איבגי רצח את נהג המונית דרק רוט. בספטמבר הקרוב, במהלך חופשתו מהכלא, אמור אלוני להינשא לחברתו בחמש השנים האחרונות, סטודנטית לחינוך בשם שרון. הסיפור המלא אודות החתונה, שתיערך באולם אירועים יוקרתי בשרון, מתפרסם הבוקר (יום ו') במקומון "על השרון" של רשת ידיעות תקשורת. 

 

אלוני נידון ל-16 שנות מאסר לאחר רצח דרק רוט, בינואר 1994, כאשר היה בסך הכל בן 14. ארבע שנים לאחר מכן, באחת מהחופשות מהכלא, ביצע יחד עם בן-איבגי שוד מזויין בחנות מכולת בהרצליה, בעקבותיו נגזרו עליו חמש שנות מאסר נוספות. 11 וחצי שנות מאסר כבר מאחוריו. אם יעבור בהצלחה את ועדת השליש, הצפוייה להיערך בעוד כשנתיים, הוא עשוי להשתחרר מהכלא שנה וחצי לאחר מכן.

 

את שרון הכיר אלוני לאחר ששלחה לו מכתב לכלא, בו ביקשה לשוחח עמו בנושא עבודה שכתבה במסגרת לימודיה על מצוקה של נערים בשלבי ההתבגרות. ארבל איפשר - והאהבה פרחה.

 

בעוד בן-איבגי חבר לעבריינים, ובחודש מאי אשתקד נמלט מהארץ לארגנטינה (ועומד בפני הסגרה), אלוני מתאמץ להוכיח כי הוא נמצא בהליכי שיקום ומתחרט על מעשיו. יומו מתחיל בשעות הבוקר המוקדמות ולאחר מכן הוא מגיע לאגף החינוך הממוקם בקצה בית הכלא, שם הוא עוזר לצוות ללמד את האסירים קרוא וכתוב ומכין מערכי שיעור. בשעות הפנאי הוא שוקד על לימודי מחשבים, מנהל עסקים וסטטיסטיקה כדי להוציא תואר ראשון במדעי המדינה וכלכלה באוניברסיטה הפתוחה. בחגים ואירועים יש לו תפקיד קבוע - הוא מכין מצגות של צוות הסוהרים. 

 

"אני מאמין שעם שירות בתי הסוהר לא תהיה בעיה, כי הוא נחשב אסיר טוב", סיפר אחד ממכריו של אלוני. "הוא באמת רוצה להתחתן. המקום כבר נבחר אולם כאשר שודרה תוכנית בטלוויזיה על משה בן-איבגי ארבל קצת חשש וחשב לבטל את החתונה. כל המצב הזה קשה למשפחתו ולהוריו, במיוחד כשהם נכנסים לאינטרנט ורואים את התגובות שנשלחות נגדם בכל כתבה שמזכירים בה את רצח נהג המונית".

 

בחודש פברואר 2000 נחתה על הוריו של ארבל, רותי ואהוד אלוני, מכה נוספת. בנם הצעיר, אייל בן ה-14, נפטר בנסיבות טרגיות. המשפחה ביקשה לא להגיב לכתבה. הכלה המיועדת, שרון, נשמעה מופתעת: "אני לא יודעת מה להגיד. אם זה מה שיש לכם זה מה שיש. הוא לא פה בשביל להגיד כן או לא". משב"ס נמסר כי "השירות מודע לתוכניותיו של האסיר אלוני".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דודו פריד
אלוני (משמאל) עם בן-איבגי
דודו פריד
מומלצים