שתף קטע נבחר

"לא נעצור את הרכבת - לא מחר ולא אף פעם"

"הרכבת לא עשתה שום דבר רע". כך קובע שר התחבורה, מאיר שטרית בשיחה עם ynet, בהתייחסו לריבוי תאונות הרכבת בדרום. "אנשים צריכים להבין שרכבת לא יכולה לעצור ועליהם לנהוג באחריות". שטרית מספר כי הורה לחסום את המעברים החקלאיים עד להתקנת מחסומים חשמליים. ומה יש לו לומר על האיום של מפקד מחוז דרום במשטרה בהשבתת תנועת הרכבות? "התבטאות מיותרת"

אחרי שמפקד מחוז דרום במשטרה שיגר להנהלת הרכבת מכתב קשה ואחרי שאיים בהשבתת תנועת הרכבות בדרום לו היה הדבר בסמכותו, קובע שר התחבורה, מאיר שטרית, בראיון מיוחד שקיים אמש (שבת) עם ynet: "זו התבטאות מיותרת".

 

"לא צריך להגיב בהיסטריה ובפאניקה", אומר שטרית. "לא צריך להכניס את הציבור להיסטריה, אני דוחה את ההתבטאות הזו על הסף ועדיף שלא היתה נאמרת. לא נעצור את תנועת הרכבות - לא מחר ולא אף פעם. הרכבת לא עשתה שום דבר רע".

 

למרות התאונה הקשה, השנייה בתוך שבועות, מעריך שטרית כי עוד צפויות תאונות בעתיד. "זו לא תאונה ראשונה ולא אחרונה לצערי. אנשים צריכים להבין שרכבת לא יכולה לעצור ועליהם לנהוג באחריות".

 

השר שטרית מספר כי הורה למנכ"ל הרכבת לחסום את כל המעברים בדרכים החקלאיות. "אם לא נוהגים שם באחריות, נבטל את כל המפגשים עם מסילות הברזל. יש גבול". במקום המעברים מתכנן שטרית להתקין במקום מחסומים. "אני מודע לזה שהתקנתם במקומות הללו לוקחת זמן, אבל בינתיים לא ייפתחו דרכים חקלאית ללא מחסומים. הרכבת צריכה לקבל עדיפות עליונה בתנועה. ככה זה בכל העולם. היא נותנת תשובה פנטסטית - הן מבחינת איכות הסביבה, ובטיחות בדרכים והן בהורדת נהגים מהכביש".

  

בינתיים, הוא מספר, תקים משטרת התנועה יחד עם הרכבת את יחידת משטרת הרכבות. "אם יתפסו אנשים (שחוצים במקומות אסורים - ד.ב"נ) ויענישו מאוד בכבדות - זה יעזור".


פורסם לראשונה 09/07/2005 22:45

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
בלי פאניקה. שטרית
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: נוה שטרית
לא אשמה? תאונת הרכבת
צילום: נוה שטרית
צילום: נוה שטרית
פינו הפצועים
צילום: נוה שטרית
מומלצים