שתף קטע נבחר

נבחן איחוד שירותי 144 בטלפון הקווי והסלולרי

שרת התקשורת דליה איציק תפיץ בימים הקרובים טיוטת שימוע לחברות התקשורת, במטרה לאחד את השירותים בחודשים הקרובים

משרד התקשורת בוחן אפשרות לאחד את כל שירותי המודיעין של מספרי הטלפון - הקווי והסלולרי. ל'ידיעות אחרונות' נודע כי שרת התקשורת, דליה איציק, צפויה להפיץ טיוטת שימוע בעניין לחברות התקשורת בימים הקרובים. החברות יצטרכו להגיש את עמדתן למשרד בתוך חודש. איציק נחושה לאחד את שירותי המודיעין השונים בחודשים הקרובים. כיום מפעילה בזק את שירות 144 בתשלום, וחברות הסלולר מפעילות שירותי מודיעין משלהן, בשיחת חינם.

 

בנוסף, החליטה איציק לאפשר יבוא אישי של מכשירי סלולר בתוך 3 חודשים. עד כה לא ניתן היה לייבא מכשירים אלה באופן אישי. לפי הערכות, פתיחת היבוא האישי תגדיל את מגוון המכשירים ואף לירידה במחיר.

 

איציק החליטה על לוחות זמנים ברפורמה נוספת של המשרד - קביעת סטנדרטים אחידים לחשבונות התקשורת. כפי שפורסם לראשונה בידיעות אחרונות, איציק החליטה לחייב את חברות התקשורת לפרט בצורה ברורה את כל הסעיפים שעליהם משלם הלקוח, כולל פירוט מדויק של המחיר הריאלי של דקת שיחה. בנוסף, כחלק מהמהלך, יבחן המשרד את אמצעי המדידה של חברות התקשורת לחיוב הלקוחות, ויקבע גם שם סטנדרט אחיד.

 

השרה איציק קבעה כי שינוי חשבונות התקשורת יתבצע תוך 4 חודשים, כאשר הכיול האחיד למערכות של חברות התקשורת יתבצע תוך 8 חודשים. איציק דחתה את הצעתו של מנכ"ל המשרד, אבי בלשניקוב, ללוח זמנים ממושך יותר. לצורך ביצוע הכיול יסמיך המשרד בודקים חיצוניים, ככל הנראה ממכון התקנים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים